Saunalahdenkatu 16 A, Espoo | Saunalahti
Ota yhteyttä ilmoittajaan
369 000 €
369 000 €
Kerrostalo
3
73 m2
2009
Ota yhteyttä
Sovi tästä asunnosta kaupat 31.03.
2026 mennessä ja myyjä maksaa vuoden 2026 hoitovastikkeesi ostotarjouksen hyväksymishetken vastiketason mukaisesti.
Pieteetillä, sisustussuunnittelutoimisto Silvanan suunnittelema, täysin remontoitu kolmio. Lopputuloksena on kaunis, harmoninen kokonaisuus, jossa jokainen sävy ja tilan tunnelma on tarkkaan harkittu.
Tähän huoneistoon valittiin maanläheinen, luonnollinen ja tasapainoinen värimaailma, missä ruskean eri sävyt kohtaavat pehmeän vaalean puun, muodostaen kodikkaan ja levollisen kokonaisuuden. Keittiö ja kiinteät kalusteet ovat valittu laadukkaasta HTH:n mallistosta. Lisäksi keittiössä on Boschin integroidut kodinkoneet, jotka ilahduttavat vaativampaakin kokkia.
Seinät on maalattu kauttaaltaan kiintokalusteiden kanssa samaan sävymaailmaan. Kylpyhuoneen ja saunan laatat ovat Laattapisteen mallistosta. Saunan lauteet ja seinäpaneelit ovat lämminsävyistä, lämpökäsiteltyä haapaa. Huoneiston lattiat ovat kaunista ja kestävää kovapuulattiaa.
Huoneiston tilava, lasitettu parveke avautuu suoraan monimuotoiseen metsämaisemaan. Olohuoneen ikkunasta voit metsänäkymän lisäksi ihailla syksyisin kaunista pihlajaa.
Jos etsit alueelta jotain poikkeuksellisen kaunista, jokaista yksityiskohtaa harkiten remontoitua asuntoa niin tähän Sinun on ehdottomasti tultava tutustumaan! Tähän HETI vapaaseen kolmioon pääset muuttamaan todellakin vailla remonttihuolia.
Taloyhtiön porraskäytävä ja piha-alueet ovat kunnostettu v. 2025.
Mahdollisuus ostaa myös joko autokatospaikka tai pihapaikka.
Kävelyetäisyydellä sijaitsevat niin koulu, useita päiväkoteja sekä S-market, nämä tekevät arjesta sujuvaa ja helppoa. Lippulaivan ja Iso Omenan kattavat palvelut ovat lyhyen ajomatkan päässä.
Luonnonläheinen sijainti meren ja metsän läheisyydessä tuo mukanaan rauhallisen ympäristön, jossa on mukava viettää aikaa ulkoillen.
Liikenneyhteydet ovat erinomaiset: lähimmät bussipysäkit ovat vain muutaman minuutin kävelymatkan päässä, Kivenlahden ja Espoonlahden metroasemilta pääset nopeasti Helsingin keskustaan, Kauklahden juna-asema on noin 5 km:n päässä. Myös pyöräilyreitit ovat hyvät, joten liikkuminen on vaivatonta.
Lisätiedot ja yhteydenotot
Sari Tuomola
050 469 0045, sari.tuomola@remax.fi
RE/MAX Elegance | Paracasa Oy
y-tunnus: 2624880-5
Seuraavat esittelyt
Perustiedot
Hinta ja kustannukset
Kohteen kuvaus
Taloyhtiö
Tontti ja kaavoitus
Lisätiedot
Lähipalvelut
Sari Tuomola
Kiinteistönvälittäjä LKV, LVV, KiAT
RE/MAX Elegance | Paracasa Oy
Kartta

Lainalaskuri
Kuukausierä € / kk
Sinua saattaisi
Kiinnostaa myös nämä
Ostotoimeksianto
Apua asunnon ostoon
Eikö hakukriteereihisi sopivaa asuntoa ole löytynyt? Jännittääkö asunnon ostotarjouksen tekeminen? Välittäjämme auttavat sinua kaikissa asunnon ostoon liittyvissä asioissa.
Lue lisää






























