Poutuntie 7 A, Helsinki | Pohjois-Haaga
Ota yhteyttä ilmoittajaan
123 000 €
123 000 €
Kerrostalo
1
20,1 m2
1954
Ota yhteyttä
Koti kauniista 50-luvun talosta, Pohjois-Haagasta!
Asunto Oy Poutuntie 7 myy omistamaansa asuntoa Pohjois-Haagassa, vehreiden pihanäkymien äärellä. Asunto on loistava mahdollisuus sinulle, joka etsit edullista ensiasuntoa tai sijoituskohdetta.
Asunnon osakkeet myydään uusmerkintänä, jolloin kaupan yhteydessä ei tarvitse maksaa varainsiirtoveroa. Viime vuonna valmistuneen julkisivukorjauksen kustannukset eivät myöskään kohdistu tähän asuntoon
Asunto sijaitsee vuonna 1954 rakennetussa talossa, josta on pidetty hyvää huolta vuosien varrella. Vesi, viemäri ja sähköremontti tehtiin vuonna 2007.
Kylpyhuone on hyvin varusteltu, sieltä löytyy lattialämmitys, pyyhepatteri ja pesukoneliitäntä. Elokuussa -25 asunto on maalattu ja sinne on asennettu uusi lattia ja kylpyhuoneen ovi uusittu. Olohuoneen isosta ikkunasta aukeavat näkymät kauniille sisäpihalle.
Liikenneyhteydet ovat erinomaiset: läheltä löytyvät niin bussi- kuin raidejokerikin. Alueella on hyvät palvelut ja Pohjois-Haagan vehreät ulkoilumaastot ovat aivan nurkan takana.
Käytä tilaisuus hyväksesi ja ota yhteyttä.
Hannes Pasanen, kiinteistönvälittäjä LKV
hannes.pasanen@remax.fi, p. 044 555 0648
Lisätiedot ja yhteydenotot
Hannes Pasanen
044 555 0684, hannes.pasanen@remax.fi
RE/MAX Loiste | E.F.A. Properties Oy
y-tunnus: 3145402-1
Seuraavat esittelyt
Perustiedot
Hinta ja kustannukset
Kohteen kuvaus
Taloyhtiö
Tontti ja kaavoitus
Lisätiedot
Lähipalvelut
Hannes Pasanen
Kiinteistönvälittäjä LKV, LVV
RE/MAX Loiste | E.F.A. Properties Oy
Kartta

Lainalaskuri
Kuukausierä € / kk
Sinua saattaisi
Kiinnostaa myös nämä
Ostotoimeksianto
Apua asunnon ostoon
Eikö hakukriteereihisi sopivaa asuntoa ole löytynyt? Jännittääkö asunnon ostotarjouksen tekeminen? Välittäjämme auttavat sinua kaikissa asunnon ostoon liittyvissä asioissa.
Lue lisää

















