Raitalantie 57 G, Lammi | Lammi
Ota yhteyttä ilmoittajaan
247 000 €
Omakotitalo
4
163,5 m2
2001
Kodikas kokonaisuus viihtyisältä sijainnilta!
Kodikas kokonaisuus viihtyisältä sijainnilta!
Tämä koti on loistava kokonaisuus esimerkiksi lapsiperheelle. Makuuhuoneita on 3 kappaletta ja tilat ovat kauttaaltaan toimivat. Wc:tä on kaksi ja suihkujakin molemmissa kerroksissa. Keittiö yhdistyy tyylikkäästi korkeaan ruokailutilaan ja sitä kautta myös olohuoneeseen. Kodin pinnat ovat kauttaaltaan siistissä kunnossa.
Lammilta löytyy kaikki tarvittavat palvelut lyhyiden etäisyyksien päästä.
Tämä Herrala-talojen koti sijaitsee omalla 2501 neliön PUHTILA-nimisellä tilalla ja pihasta löytyy lisäksi lämmin autotalli, jossa on lisäksi hyvin varasto-/harrastetilaa ja autokatos. Talossa on sähkölämmityksen lisäksi varaava takka/leivinuuni ja kaksi ilmalämpöpumppua. Talosta on pidetty hyvää huolta menneinä vuosina ja se onkin muuttovalmis kokonaisuus.
Upea peltomaisema aukeaa moneen suuntaan ja alue on rauhallinen.
Tämä koti kannattaa ehdottomasti nähdä paikan päällä, joten varaa oma näyttösi!
Pilvi Yli-Opas
0504929203, myös Whats App
pilvi.yli-opas@remax.fi
Haaveissa asunnonvaihto, mutta oma koti vielä myymättä?
Pyydä meidät maksuttomalle arviokäynnille
ja tehdään yhdessä asuntohaaveistasi totta!
Lisätiedot ja yhteydenotot
Pilvi Yli-Opas
050 492 9203, pilvi.yli-opas@remax.fi
REMAX Noste | Noste Oy LKV
y-tunnus: 2618518-9
Seuraavat esittelyt
Ota yhteyttä!
Kysy lisää kohteesta!
Perustiedot
Hinta ja kustannukset
Kohteen kuvaus
Yläkerran wc: allaskaappi, peilikaappi, wc, suihku, suihkuseinät, kaapisto, sähköinen lattialämmitys.
Kiinteistö
2017 Kilpi-sammaleenpoisto.
2018 Ilmastointikanavien putsaus, terassin laajennus.
2020 Radonmittaus (lukemat ok), sälekaihtimet yläkertaan, ilmalämpöpumppu yläkertaan.
2021 Ulkokatoksen vesikatteen uusinta, ulkokatokseen ja talon pohjoiseen päätyyn kivituhkaa, talon reunojen suojakankaiden uusinta, sadekaivojen avaus ja puhdistus.
2022 Maalattu kaikki sisäkatot, olohuone tapetoitu saneeraustapetilla ja maalattu, tapetoitu ala-aula, alakerran makuuhuone/työhuone, eteinen maalattu, alakerran WC:n katto maalattu, tilaan vaihdettu kaapistot, vetimet, hana sekä valaistus. Kodinhoitohuoneen lasikuitutapetti tasoitettu ja maalattu, vaihdettu kaapistot, vetimet, allas ja hana. Keittiön kaikki kaapistot uusittu sekä allas ja hana. Keittiö maalattu ja huuvan liesituulettimen maalaus ja paremmin kiinnittäminen. Ruokailutila/erkkeri maalattu ja uusittu kaapistot sekä saareke. Sauna käsitelty, vaihdettu kiuas, pesuhuoneeseen vaihdettu sadesuihkut. Alakerran lattioihin laitettu vinyyliklinkkeri (eteinen, aula, kodinhoitohuone, keittiö, wc). Yläaula tapetoitu, pienempi ylämakkari tapetoitu ja maalattu, isompi ylämakkari tapetoitu, yläkerran wc maalattu, kaapinovet maalautettu ja vaihdettu vetimet, uusittu valaistus sekä vaihdettu allas ja hana. Huoneiden välioviin vaihdettu kahvat. Alakerran lattialistat on uusittu.
2024 Alakerran ilmalämpöpumppu Toshiba huollettu/ vaihdettu tela lokakuu -24 (asennettu 2016). Sähkökaappiin laitettu 2 kelloa sähkömiehen toimesta (ohjaa lämminvesivaraajan ja lattialämmityksen).
Kaikki verhotangot uusittu, pihavaloja uusittu.
Lisäksi vaihdettu ilmanvaihtokoneen suodattimet 2 kertaa vuodessa, takka nuohottu vuosittain (tammikuu).
2026 Autotallin yhteyteen päivitetty harrastetila. Saunanlauteet hiottu ja sävytetty. Toisen yläkerran makuuhuoneen tapetointi.
Tontti ja kaavoitus
Pilvi Yli-Opas
Kiinteistönvälittäjä LKV, LVV, KiLAT
REMAX Noste | Noste Oy LKV
Kartta

Lainalaskuri
Kuukausierä € / kk
Sinua saattaisi
Kiinnostaa myös nämä
Ostotoimeksianto
Apua asunnon ostoon
Eikö hakukriteereihisi sopivaa asuntoa ole löytynyt? Jännittääkö asunnon ostotarjouksen tekeminen? Välittäjämme auttavat sinua kaikissa asunnon ostoon liittyvissä asioissa.
Lue lisää



























































