Uuraankatu 8, Lappeenranta | Ojala
Ota yhteyttä ilmoittajaan
285 000 €
285 000 €
Omakotitalo
5
170 m2
1901
Tämä viehättävä omakotitalo Lappeenrannan Kourulanmäellä tarjoaa ainutlaatuisen yhdistelmän historiallista charmia ja modernia mukavuutta. Vuonna 1901 rakennettu talo on kokenut merkittäviä peruskorjauksia, kuten laajennuksen, ikkunoiden ja katon uusimisen sekä lämmitysjärjestelmän päivittämisen ilmavesilämpöpumpulle.
Talo on hyvässä kunnossa ja tarjoaa tilavat 170 neliötä asuintilaa, johon kuuluu muun muassa kolme makuuhuonetta, sauna ja massiivisen kokoinen tupa.
Talon tontti on yli 3000 neliömetrin kokoinen, ja se sisältää muun muassa katetun terassin ja lämpimän ulkovaraston. Lisäksi pihapiirissä on vanha navetta, joka on muutettu autokorjaamoksi tai tuotantotilaksi, mikä tarjoaa huikean määrän mahdollisuuksia.
Sijainti on ihanteellinen perheille, sillä koulu ja päiväkoti ovat lähellä, ja Lappeenrannan keskustan palvelut ovat helposti saavutettavissa. Tämä talo on täydellinen valinta niille, jotka arvostavat rauhallista ympäristöä ja tilaa sekä haluavat nauttia modernin asumisen mukavuuksista historiallisessa miljöössä. Tartu tilaisuuteen ja tee tästä talosta unelmiesi koti!
Remax Asuntomeklarit LKV Mikke Tanninen 0451503697
Lisätiedot ja yhteydenotot
Mikke Tanninen
045 150 3697, mikke.tanninen@remax.fi
RE/MAX Asuntomeklarit | Saimaan Kodit Oy
y-tunnus: 2739948-8
Seuraavat esittelyt
Perustiedot
Hinta ja kustannukset
Kohteen kuvaus
Kiinteistö
Tontti ja kaavoitus
Mikke Tanninen
Kiinteistönvälittäjä LKV
RE/MAX Asuntomeklarit | Saimaan Kodit Oy
Kartta

Lainalaskuri
Kuukausierä € / kk
Sinua saattaisi
Kiinnostaa myös nämä
Ostotoimeksianto
Apua asunnon ostoon
Eikö hakukriteereihisi sopivaa asuntoa ole löytynyt? Jännittääkö asunnon ostotarjouksen tekeminen? Välittäjämme auttavat sinua kaikissa asunnon ostoon liittyvissä asioissa.
Lue lisää











































