Ankkuritie 5 C, Espoo | Laurinlahti, Espoonlahti
Ota yhteyttä ilmoittajaan
Keijo Bragge
Asuntoaitio Oy LKV
050 414 0000
168 000 €
168 000 €
Kerrostalo
2
59 m2
1987
Muuttovalmis kaksio Laurinlahden merellisessä ympäristössä.
Tämä avara koti sopii sinulle, joka arvostat palveluiden läheisyyttä, erinomaisia liikenneyhteyksiä ja meren läheisyyttä.
Keittiö on uusittu 2019. Valkeat kaapistot yhdessä vaaleiden pintojen kanssa luovat rauhallisen tunnelman. Työ- ja kaappitilaa on vaativankin kokkaajan tarpeisiin riittävästi. Sisäpihalle päin olevan ikkunan ääreen mahtuu suurikin ruokailuryhmä.
Olohuoneen parketti on hiottu ja lakattu 2023. Suuren kokonsa ansiosta se antaa monia mahdollisuuksia huonekalujen sijoittelulle. Olohuoneesta on kulku parvekkeelle, josta aukeaa näkymä Ankkuripohjanpuistoon. Keväästä kesän päättymiseen asti voit kuunnella lintujen laulua ja muita luonnon ääniä.
Makuuhuoneessa on parisängyn lisäksi tilaa niin yöpöydille kuin työpisteellekin. Makuuhuoneen ikkuna on luoteeseen taloyhtiön sisäpihalle päin, tarjoten herkkäunisellekin nukkujalle pitkät ja rauhalliset unet.
Kylpyhuoneessa sinua odottaa amme. Siinä on mukava rentoutua pitkän työpäivän jälkeen nauttien veden lämmöstä ja omasta rauhasta.
Taloyhtiö on hyvin hoidettu. Korjauksia tehdään suunnitelmallisesti ja pitkäjänteisesti.
Taloyhtiön sijainti on erinomainen. Kävelymatkaa Kauppakeskus Lippulaivaan ja metrolle on vain hieman yli kilometri. Lähin linja-autopysäkki on parinsadan metrin päässä. Laurinlahden uimarannalle kävelee mutamassa minuutissa.
Tätä kohdetta hoitaa
Keijo Bragge,
050 414 0000, keijo.bragge@remax.fi
RE/MAX Aitio I KTB Kodit Oy, 2793838-1.
Lisätiedot ja yhteydenotot
Keijo Bragge
050 414 0000, keijo.bragge@remax.fi
REMAX Aitio | Asuntoaitio Oy LKV
y-tunnus: 2810938-2
Seuraavat esittelyt
Ota yhteyttä!
Kysy lisää kohteesta!
Perustiedot
Hinta ja kustannukset
Kohteen kuvaus
Taloyhtiö
2024: huoneistokohtaiset palovaroittimet, väestönsuojan tiiveystarkastus sekä vikojen korjaus.
2023: porrashuoneiden ulko-ovien maalaus, ulko-alueiden tamppaustelineiden yms. maalaustyö.
2022: parvekkeiden huolto-maalaus ja julkisivus. uusinta, julkisivujen kunnon selvitys.
2021: A-C talojen terassi-pihojen aitojen uusinta, lämmönvaihtimen uusinta, parvekkeiden silmämääräinen tutkimus.
2020: A, C-F- portaiden iv- ja säätö, D-E ja F-talojen terassi-pihojen aitojen uusinta.
2018: B-portaan iv-nuohous ja säätö, huippuimureiden vaihto, vesikattojen saneeraus.
2017: vesikattojen saneerauksen ja huippuimureiden vaihdon suunnittelu.
2016: porrashuoneiden maalaus, porrashuonevalojen uusinta led.
2013: saunaosastosaneeraus, C-portaan huippuimurin vaihto.
2012: patteritermostaattien ja linjaventtiilien uusinta, lämmönsäätö.
2011: Ikkunoiden ja parvekeovien uusinta.
2010: IV-hormien nuohous ja IV:n perussäätö.
2009: lukostomuutos.
2004: piha-aitojen ja ikkunoiden huoltomaalaus, sokkelinvierustojen sepelöinti ja pihan kallistuskorjauksia.
2003: julkisivuelementtien saumausten uusinta, parvekelinjojen korjausmaalaus, parveke- laattojen vesieristys ja laatoitus.
2001: 10-vuotisvastuutöitä.
1998: kaukolämmön vaihtimen uusinta.
1995: ikkunoiden ja puuovien huoltomaalaus.
2026 : kuivaushuoneiden ja pyörävarastojen lattioiden ja seinien maalaustyöt, saunaosaston nro1 saneeraus, rättipattereiden sulkujen ja tiivisteiden vaihto.
2027: Pohjaviemäreiden ja salaojien kuvaus ja huuhtelu.
Em. lisäksi vesijohtojen kuntotutkimus saattaa tulla ajankohtaiseksi seurantajaksolla, jos merkkejä vesijohtojen elinkaaren loppumisesta ilmenee. Myös kylpyhuoneiden (arviolta 2-4 kpl) alkuperäisten muovimattojen uusinta voi tulla ajankohtaiseksi seuraavan viiden vuoden aikana, taloyhtiö osallistuu vesieristekustannuksiin osakkeenomistajien tekemissä kylpyhuoneiden muutostöissä.
Kuivaushuoneiden ja pyörävarastojen lattioiden ja seinien maalaus ajoittuvat aikavälille 2026-2030.
Tontti ja kaavoitus
Lisätiedot
Lähipalvelut
Espoonlahti tarjoaa asukkailleen poikkeuksellisen hyvät liikuntaharrastus mahdollisuudet: uimahalli, jäähalli, liikuntahalli, useita kuntosaleja ja uimarantoja.
Keijo Bragge
LKV, PVS, NHS, Kaupanvahvistaja, Myyntipäällikkö
REMAX Aitio | Asuntoaitio Oy LKV
Kartta

Lainalaskuri
Kuukausierä € / kk
Sinua saattaisi
Kiinnostaa myös nämä
Ostotoimeksianto
Apua asunnon ostoon
Eikö hakukriteereihisi sopivaa asuntoa ole löytynyt? Jännittääkö asunnon ostotarjouksen tekeminen? Välittäjämme auttavat sinua kaikissa asunnon ostoon liittyvissä asioissa.
Lue lisää

























