Isoistentie 8, Espoo | Lystimäki, Olari

449 000 € | 128 m2 | Erillistalo | 5h+keittiö+khh-kph+2wc+sauna+terassi
Velaton hinta

449 000 €

Myyntihinta

449 000 €

Kohdetyyppi

Erillistalo

Huoneluku

5

Asuinpinta-ala

128 m2

Rakennusvuosi

1986

Risto Karjalainen

Kiinteistönvälittäjä LKV, KED, Kaupanvahvistaja, NHS, LVI-Insinööri

045 133 8888

risto.karjalainen@remax.fi

Tilava koti omalla suojaisalla pihalla

Tervetuloa Lystimäkeen, Olarin kupeeseen – rauhalliselle ja viihtyisälle asuinalueelle, jossa omakotitalomainen asuminen yhdistyy sujuvaan arkeen ja hyviin yhteyksiin. Tämä vuonna 1986 rakennettu erillistalo tarjoaa 128 m2 asumista kahdessa kerroksessa, neljä makuuhuonetta, avarat oleskelutilat sekä monipuoliset arkea helpottavat tilat.

Kokonaisuus sopii erinomaisesti perheelle, joka arvostaa tilaa, yksityistä ja käytännöllistä omaa pihaa sekä toimivaa pohjaratkaisua. Olarin, Niittykummun ja Matinkylän palvelut ovat helposti saavutettavissa, joten asuminen tuntuu rauhalliselta ja pientalomaiselta ilman, että arjen palveluista tai yhteyksistä tarvitsee tinkiä.

Kodin alakerta muodostaa viihtyisän ja avaran oleskelukokonaisuuden. Olohuone ja ruokailutila liittyvät luontevasti yhteen ja koko ulkoseinän levyiset ikkunat tuovat tilaan runsaasti luonnonvaloa. Varaava takka toimii sekä tunnelmanluojana että käytännöllisenä lisälämmön lähteenä viileämpinä vuodenaikoina. Vuonna 2026 uusittu vinyylilattia viimeistelee alakerran raikkaan ja huolitellun ilmeen.

Oleskelutiloista on suora yhteys omalle terassille, joka jatkuu koko talon pituudelta. Terassilla on hyvin tilaa ruokailulle, grillaamiselle ja kesäpäivien viettoon. Olohuoneen edessä oleva markiisi sekä terassin päädyn lasikate lisäävät käyttömukavuutta ja tekevät ulkotilasta toimivan eri sääolosuhteissa.

Keittiö on toimiva ja hyvin varusteltu kokonaisuus arjen ruoanlaittoon. Vuonna 2014 uusitussa keittiössä on käytännölliset vetolaatikolliset alakaapit, laminaattitasot sekä arkea palveleva varustelu, johon kuuluvat laadukkaat AEG:n jääkaappi, pakastin ja induktioliesi sekä mikro ja liesituuletin. Keittiö sijoittuu luontevasti ruokailutilan yhteyteen, joten ruoanlaitto, ruokailu ja yhdessäolo muodostavat sujuvan arjen kokonaisuuden.

Yläkerran neljä makuuhuonetta tekevät pohjaratkaisusta erinomaisen perheelle. Kun kaikki makuutilat sijaitsevat samassa kerroksessa, alakerta jää selkeästi yhteiseen oleskeluun ja yläkerta rauhoittuu lepoon, lastenhuoneille ja tarvittaessa työtilalle.

Alakerran kylpyhuone, kodinhoitotila ja sauna muodostavat yhtenäisen ja käytännöllisen kokonaisuuden, jossa arjen pyykkihuolto, peseytyminen ja saunominen toimivat sujuvasti. Ikkunalliset kylpyhuone ja sauna on remontoitu kokonaan vuonna 2022 ja tilat ovat toimivat ja raikkaat. Varustukseen kuuluu muun muassa sadesuihku, pyyhekuivain sekä lattialämmitys. Harvia-kiuas viimeistelee saunan tunnelmallisen kokonaisuuden.

Kodissa on lisäksi kaksi erillistä wc:tä, jotka on remontoitu vuonna 2012. Alakerran wc sijaitsee käytännöllisesti sisääntulon vieressä ja yläkerran wc palvelee makuuhuonekerrosta. Molemmissa wc-tiloissa on lattialämmitys sekä siistit laatoitetut pinnat ja varustukseen kuuluu arkea helpottavaa säilytystilaa.

Piha on suojaisa ja viihtyisä kokonaisuus, jota nurmialue, korkea pensasaita ja istutukset rytmittävät kauniisti. Oma piha tarjoaa tilaa lasten leikeille, lemmikille, oleskelulle ja puutarhasta nauttimiselle. Pihalla on myös puukatos, johon mahtuu sopivasti yhden talven puut. Etuoven vieressä sijaitseva kylmä varasto sekä taloyhtiön yhteinen varasto pihanhoidon välineille tuovat lisää käytännöllistä säilytystilaa.

Asuminen on tässä yhtiössä hyvin omakotitalomaista. Taloyhtiö sijaitsee omalla tontilla, eikä yhtiöllä ole lainaa. Hoitovastike on vain 1 760 € vuodessa eli noin 146,67 € kuukaudessa. Sähkö ja vesi maksetaan omien sopimusten ja kulutuksen mukaan. Osakkaat vastaavat yhtiöjärjestyksen mukaisesti omien huoneistojensa ja piha-alueidensa kustannuksista, mikä tekee asumisesta käytännössä hyvin itsenäistä.

Talossa on ilmalämpöpumppu ja lattialämmitys sekä koneellinen tulo- ja poistoilmanvaihtojärjestelmä. Ilmanvaihtolaite on uusittu ja IV-kanavat nuohottu vuonna 2022. Koti vastaa hyvin myös nykypäivän asumistarpeisiin. Vuonna 2021 asennettu sähköauton latausasema ja samalla kasvatettu sähköpääkeskuksen kapasiteetti tekevät sähkö- tai hybridiautoilusta vaivattomampaa. Lisäksi saatavilla oleva nopea kuituyhteys palvelee sujuvasti etätyötä, suoratoistoa ja koko perheen verkkokäyttöä.

Taloa on huollettu ja uudistettu vuosien varrella laajasti. Merkittäviä tehtyjä töitä ovat muun muassa vesikaton uusiminen vuonna 2009, keittiön uusiminen vuonna 2014, yläkerran lattioiden hionta ja vahaus, terassin rakentaminen vuonna 2016, tonttiviemärin sujuttaminen vuonna 2020, sähköauton latausaseman asentaminen vuonna 2021, alakerran kylpyhuoneen ja saunan kokonaisremontti vuonna 2022 sekä alakerran asuintilojen vinyylilattioiden uusiminen vuonna 2026.

Sijainti tarjoaa erinomaiset puitteet sujuvaan arkeen. Kauppakeskus Iso Omena sijaitsee noin seitsemän minuutin ajomatkan päässä, ja sieltä löytyvät laajat kauppa-, ravintola-, terveys- ja vapaa-ajan palvelut sekä metroasema. Kauppakeskus Niittyyn on noin 950 metriä, ja sieltä löytyvät muun muassa ruokakaupat, apteekki, ravintoloita ja metroasema. Myös Olarin 24/7 Prisma, Iso Omenan päivittäistavarakaupat sekä K-Supermarket ja S-market Niitty ovat helposti saavutettavissa.

Ulkoiluun ja harrastuksiin alue tarjoaa monipuoliset mahdollisuudet. Matinkylän urheilupuisto, uimahalli ja uimaranta ovat lyhyen matkan päässä, ja lähialueelta löytyvät lisäksi ulkoilureitit, koirapuisto sekä Yliskallion puistoalue. Espoon keskuspuistokin on lähellä.

Liikenneyhteydet täydentävät kokonaisuutta. Omalla autolla Länsiväylälle ja Kehä II:lle ajaa noin neljässä minuutissa, Turunväylälle noin seitsemässä minuutissa ja Kehä I:lle noin kahdeksassa minuutissa. Niittykummun metroasemalle on noin 17 minuutin kävelymatka ja bussiyhteydet vievät sujuvasti muun muassa Tapiolaan ja Helsingin Kamppiin.

Tämä koti sopii sinulle, joka etsit tilavaa ja omakotitalomaista asumista omalla pihalla. Asunto-osakeyhtiömuoto tuo ostajalle selvää säästöä kaupanteon yhteydessä: varainsiirtovero on 1,5 %, kun kiinteistömuotoisessa omakotitalokaupassa se on 3 %. Neljä makuuhuonetta, valoisat oleskelutilat, uudistettu sauna- ja kylpyhuoneosasto sekä hyvät palvelut tekevät kokonaisuudesta houkuttelevan kodin pitkäksi aikaa.
Tervetuloa tutustumaan.

Soita ja varaa näyttö!
Pauliina Lillberg / 045 273 2210 / pauliina.lillberg@remax.fi
Risto Karjalainen / 045 133 8888 / risto.karjalainen@remax.fi

Lisätiedot ja yhteydenotot

Risto Karjalainen

045 133 8888, risto.karjalainen@remax.fi

REMAX Casa Alto | Grand yhtiöt Oy

y-tunnus: 1537501-6

Jaa linkki
Seuraavat esittelyt
Seuraavaa esittelyä ei ole tiedossa:
Varaa yksityisesittely
Ota yhteyttä!
Risto Karjalainen

Kiinteistönvälittäjä LKV, KED, Kaupanvahvistaja, NHS, LVI-Insinööri

045 133 8888

risto.karjalainen@remax.fi

Kysy lisää kohteesta!

Tietosuoja
Perustiedot
Osoite:
Isoistentie 8 02200 Espoo
Kaupunginosa/kylä:
Lystimäki, Olari
Kohdenumero:
80522159
Kerros:
2/2
Asuintilojen pinta-ala:
128 m2
Kokonaispinta-ala:
128 m2
Pinta-alan peruste:
Yhtiöjärjestyksen mukainen
Pinta-ala on tarkistusmitattu:
Ei
Lisätietoja pinta-alasta:
Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneet:
5h+keittiö+khh-kph+2wc+sauna+terassi
Huoneluku:
5
Kohteen tyyppi:
Erillistalo
Kohteen yleiskunto:
Hyvä
Vapautuminen:
Muu ehto: 4 kk kaupasta tai sopimuksen mukaan
Keittiön kuvaus:
Vuonna 2014 uusitussa keittiössä on käytännöllinen varustelu ja hyvin säilytystilaa. Alakaapit ovat arkea helpottavia vetolaatikoita.
Keittiön varusteet:
Jääkaappi (AEG), erillinen pakastin (AEG), liesi (AEG), liesituuletin, mikroaaltouuni ja astianpesukone
Kylpyhuoneen kuvaus:
Vuonna 2022 kokonaan remontoitu alakerran ikkunallinen kylpyhuone ja kodinhoitohuone muodostavat yhtenäisen ja käytännöllisen tilan.
Kylpyhuoneen varusteet:
Suihku (Sadesuihku), pesukoneliitäntä, lattialämmitys ja Pyyhekuivain, Upotetut kattospotit
Asunnossa sauna:
Kyllä
Saunan lisätiedot:
Ikkunallinen vuonna 2022 remontoitu sauna Harvia -kiukaalla.
Omistusmuoto:
Oma
Kohde myydään vuokrattuna:
Ei
Hinta ja kustannukset
Velaton hinta:
449 000 €
Velkaosuus:
0 €
Yhtiövastike:
146,67 € / kk
Hoitovastike:
146,67 € / kk
Lisätietoja maksuista:
Vesi- ja jätevesimaksu: Kulutuksen mukaan. Normaalisti 15–30 euroa / hlö / kk. Nykyisellä omistajalla vuoden 2025 sähkönkulutus on ollut arviolta 15.621 kWh sisältäen sähköauton latauksen. Vuonna 2024 luku oli 16.811 kWh. Sähköauton latauksen osuus näistä summista on ollut noin 3.000–4.000 kWh. Sähkösopimuksesta riippuen kokonaiskustannus on arviolta 190 €/kk sisältäen sähköenergian, perusmaksut, sähkönsiirron, ja sähköverot. HUOM! Kohteeseen on asennettu ilmalämpöpumppu vuonna 2016, mikä auttaa pienentämään lämmityssähkön kulutusta. Sähkönkulutus on suuresti riippuvainen muun muassa lämmityskauden pituudesta ja keskilämpötilasta, asunnon sisälämpötilasta, energian hinnasta, perheen ja asunnon koosta, perheen kulutustottumuksista (esim. saunan lämmittämisestä, sähköauton latauksesta sekä sähkölaitteiden kunnosta, iästä ja energiatehokkuudesta). Huoneistojen valaistuksesta, lämmityksestä, veden lämmityksestä, kulutetusta vedestä, jätevedestä sekä kaikista muista huoneistosta ja siihen kuuluvista muista rakennuksista, niiden rakentamisesta ja hoidosta aiheutuvista kustannuksista sekä piha-alueesta aiheutuvista hoito-, korjaus ja peruskorjauskustannuksista vastaa huoneiston hallintaan oikeuttavien osakkeiden omistaja (YJ 5 §).
Kohteen kuvaus
Keittiön kuvaus:
Vuonna 2014 uusitussa keittiössä on käytännöllinen varustelu ja hyvin säilytystilaa. Alakaapit ovat arkea helpottavia vetolaatikoita.
Keittiön varusteet:
Jääkaappi (AEG), erillinen pakastin (AEG), liesi (AEG), liesituuletin, mikroaaltouuni ja astianpesukone
Liesi:
Induktioliesi
Lattiamateriaalit:
Vinyyli
Seinämateriaalit:
Laatta ja maali
Työtasot:
Laminaatti
Kylpyhuoneen kuvaus:
Vuonna 2022 kokonaan remontoitu alakerran ikkunallinen kylpyhuone ja kodinhoitohuone muodostavat yhtenäisen ja käytännöllisen tilan.
Kylpyhuoneen varusteet:
Suihku (Sadesuihku), pesukoneliitäntä, lattialämmitys ja Pyyhekuivain, Upotetut kattospotit
Lattiamateriaalit:
Laatta
Seinämateriaalit:
Laatta
Asunnossa sauna:
Kyllä
Saunan lisätiedot:
Ikkunallinen vuonna 2022 remontoitu sauna Harvia -kiukaalla.
Kiuas:
Sähkökiuas
Lattiamateriaalit:
Laatta
Seinämateriaalit:
Puu
WC:n lisätiedot:
Vuonna 2012 remontoidut erilliset wc-tilat sijaitsevat sekä ala- että yläkerrassa. Alakerran wc:ssä on peilikaappi, allaskaappi, wc-istuin, bideesuihku ja lattialämmitys. Yläkerran wc:ssä on allaskaappi, peili, wc-istuin, bideesuihku, kaapisto, senkki sekä lattialämmitys. Lisäksi yläkerran wc-tilaan on tehty sähkötulo valaisinta ja pistorasiaa varten.
WC:iden lukumäärä:
2
Lattiamateriaalit:
Laatta
Seinämateriaalit:
Kaakeli
Varustus:
WC-istuin, pesuallas, bidee-suihku, allaskaappi, lattialämmitys, peili ja peilikaappi
Kodinhoitohuoneen lisätiedot:
Kodinhoitotila sijaitsee alakerran kylpyhuoneen yhteydessä. Tilassa ovat lämminvesivaraaja ja ilmanvaihtokone.
Lattiamateriaalit:
Laatta
Varustus:
Pesukoneliitäntä ja lattialämmitys
Olohuoneen lisätiedot:
Olohuone ja ruokailutila muodostavat avaran ja yhtenäisen oleskelukokonaisuuden. Koko seinän pituudelta avautuvat ikkunat tuovat tilaan runsaasti luonnonvaloa, ja suora yhteys omalle terassille jatkaa oleskelutilaa luontevasti ulos. Varaava takka lisää tunnelmaa, ja vuonna 2026 asennettu vinyylilattia viimeistelee kokonaisuuden.
Lattiamateriaalit:
Vinyyli
Makuuhuoneen lisätiedot:
Yläkerrassa sijaitsevat kodin neljä makuuhuonetta muodostavat rauhallisen ja toimivan yksityisen kerroksen. Jokaisessa huoneessa on viihtyisyyttä tuovat viistokatot sekä omat kaapistonsa ja kahdessa makuuhuoneessa kattoikkunat lisäävät luonnonvaloa ja tilan tuntua. Yhdessä makuuhuoneessa on lisäksi pieni vaatehuone.
Makuuhuoneiden lukumäärä:
4
Lattiamateriaalit:
Mänty
Muut tilat:
Eteisessä on liukuovellinen peilikaappi. Yläkerran aulatilassa on ilmalämpöpumppu, joka myös viilentää.
Takkatiedot:
Varaava takka
Terassi:
Kyllä
Lisätietoja terassista:
Vuonna 2016 rakennettu terassi jatkaa oleskelutiloja luontevasti ulos ja sijoittuu koko alakerran olohuoneen ja takkahuoneen leveydelle. Olohuoneen edustalla oleva markiisi tuo suojaa, ja terassin päädyssä oleva lasikate lisää käyttömukavuutta vaihtelevalla säällä. Katossa oleva kangaskate kuuluu kauppaan.
Kohteen säilytystilat:
Kylmä ulkovarasto
Lisätietoja säilytystiloista:
Oma ulkovarasto sijaitsee kätevästi sisääntulon yhteydessä. Yhdessä makuuhuoneessa on oma pieni vaatekomero. Pihalla on lisäksi polttopuille tarkoitettu puukatos, johon mahtuu sopivasti yhden talven puut. Taloyhtiössä on myös erillinen urheiluvälinevarasto.
Kohteessa on satelliittiantenni:
Ei
Taloyhtiössä on antenni:
Kyllä
Kohde on liitetty tietoliikenneverkkoon:
Kyllä
Myyjän aikana huoneistoon tehdyt toimenpiteet:
Yläkerran vaatehuone otettu käyttöön yhden makuuhuoneen tilana.
Kohteen yleiskunto:
Hyvä
Taloyhtiö
Taloyhtiön nimi:
Asunto Oy Isoistentie 8
Taloyhtiön Y-tunnus:
0601975-7
Kiinteistötunnus:
49-22-200-4
Kiinteistönhoidosta vastaa:
Asukkaat
Lisätietoja kiinteistönhoidosta:
Omatoiminen
Isännöitsijätoimisto:
Omatoiminen
Isännöitsijän nimi:
Jere Seppänen
Puhelinnumero:
040 814 4447
Katuosoite:
Isoistentie 8
Postinumero:
02200
Postitoimipaikka:
Espoo
Isännöitsijäntodistuksen päivämäärä:
14.07.2026
Valmistumisvuosi:
1986
Käyttöönottovuosi:
1986
Rakennus- ja pintamateriaalit:
Puu ja tiili
Kattotyyppi:
Harjakatto
Katemateriaali:
Pelti
Lämmitysjärjestelmä:
Sähkö, ilmalämpöpumppu, lattialämmitys ja varaava takka
Taloyhtiössä on:
Yhteinen ulkovarasto
Lisätietoja autopaikasta:
2021 Sähköauton latausasema asennettu.
Piha-autopaikat:
1 kpl
Sähköpistokepaikkoja:
2 kpl
Asbestikartoitus:
Ei
Rakennukseen tehdyt korjaukset/remontit:
- Yläkerran arkiolohuoneen seinä poistettu, jolloin aulatilaa suureni. 2007 Alakerran kylpyhuone remontoitu. 2009 Katto uusittu kokonaan. 2012 Keittiötasot ja keittiön kodinkoneet. 2012 Alakerran erillinen wc remontoitu. 2012 Yläkerran erillinen wc remontoitu. 2012 Sisäkatot paneloitu alakerrassa. 2012–2013 Lumiesteet uusittu. 2013 Sisäkatot paneloitu yläkerrassa. 2013 Kahden makuuhuoneen kattoikkunoiden liittymäkohtien tiivistys. 2013 Ilmanvaihtojärjestelmä puhdistettu. 2014 Keittiö uusittu. 2014 Yläkerran lattioiden hionta ja vahaus. 2014 Yläkerran aula muutettu neljänneksi makuuhuoneeksi. 2014 Yhteen makuuhuoneeseen lisätty kaapisto ja aiempi vaatehuone poistettu. 2014 Taloyhtiön katuaidan maalaus sekä joidenkin lautojen uusiminen (Pinotex classic). (taloyhtiö tehnyt( 2015 Tonttivesijohdon uusiminen sekä itsestäänsäätävä lämmityskaapeli. (taloyhtiö tehnyt) 2015 Uuden tonttivesijohdon uusiminen HSY:n takuutyönä. (taloyhtiön) 2016 Terassi rakennettu. 2016 Ilmalämpöpumppu asennettu. 2016 Kivituhkaa ajoväylälle. (taloyhtiö tehnyt) 2016 Uudet postilaatikot (ruostumaton teräs). (taloyhtiö tehnyt) 2020 Tonttiviemärin sujuttaminen muoviputkella. (taloyhtiö tehnyt) 2021 Sähköauton latausasema asennettu ja sähköpääkeskuksen kapasiteettia kasvatettu (Oy Koivumankkaan Sähkö Ab). 2022 Alakerran kylpyhuone ja sauna remontoitu kokonaan. 2022 Ilmanvaihtolaite uusittu ja IV-kanavat nuohottu. 2026 Alakerran asuintilojen lattiat uusittu (vinyyli).
Asuinhuoneistot:
3
Lisätietoja taloyhtiöstä:
- Huoneistojen valaistuksesta, lämmityksestä, veden lämmityksestä, kulutetusta vedestä, jätevedestä sekä kaikista muista huoneistosta ja siihen kuuluvista muista rakennuksista, niiden rakentamisesta ja hoidosta aiheutuvista kustannuksista sekä piha-alueesta aiheutuvista hoito-, korjaus ja peruskorjauskustannuksista vastaa huoneiston hallintaan oikeuttavien osakkeiden omistaja (YJ 5 §). - Huoneistojen sisäisistä LVI-laitteista ja putkistoista vastaavat kumpikin osakkeenomistaja huoneistonsa osalta. Sen sijaan huoneistoihin johtavista rakennusten ulkopuolella sijaitsevista vesijohto- ja viemäriputkista vastaavat osakkeenomistajat yhteisesti (YJ 5 §). - Autokatoksen ylläpito- ja korjauskustannuksista vastaavat huoneistot A ja C (YJ 5 §). - Osakkeenomistajat vastaavat yhteisesti yhteisistä tie- ja katualueista, jätehuollosta ja kiinteistöverosta ja vastaavista muista maksuista (YJ 5 §). - Osakkeenomistajilla on lunastusoikeus (YJ 11 §). - Myynti-ilmoituksen tiedot ja pohjakuva poikkeavat rakennuspiirustuksista. Tilojen käyttötarkoitusta, huonejakoa ja varustelua on muutettu rakennuspiirustusten laatimisen jälkeen.
Osakenumerot:
131-260
Lunastusoikeus osakkailla:
Kyllä
Tontti ja kaavoitus
Tontin pinta-ala:
1 524 m2
Tontin omistus:
Oma
Kaavoitus:
Asemakaava ja yleiskaava
Lisätietoja kaavoituksesta:
Toimitilojen laajennus Olarinluomassa (asemakaava vireillä 350 m päässä). Olarin koulun laajennus (asemakaava vireillä 600 m päässä). Espoon yleiskaava 2060 (vireillä). Lähde: Espoon karttapalvelu [tilanne 23.07.2026].
Lisätiedot
Lähipalvelut
Paikallistiedot:
Kauppakeskus Iso Omena sijaitsee noin 7 minuutin ajomatkan päässä ja tarjoaa jopa 220 liikettä, yli 50 ravintolaa ja kahvilaa, metroaseman sekä kattavat kunnalliset palvelut terveysasemasta kirjastoon. Kauppakeskus Niittyyn on noin 950 metriä, ja sieltä löytyvät muun muassa ruokakaupat, apteekki, ravintoloita, kukkakauppa ja metroasema. Myös liikunta- ja ulkoilumahdollisuudet ovat hyvin lähellä. Matinkylän urheilupuisto, uimahalli ja uimaranta ovat lyhyen pyöräilymatkan päässä, ja lähialueelta löytyvät lisäksi lukuisat ulkoilureitit, koirapuisto sekä Yliskallion puistoalue.
Palvelut:
Prisma Olari 24/7 (autolla 5 min), jonka yhteydessä on kierrätyspiste ja Alko. K-Citymarket, Prisma ja Lidl Iso Omena (autolla 7 min). K-Supermarket ja S-market Niitty (autolla 6 min).
Koulut:
Päivänkehrän koulu (luokat 1–6). Niittykummun koulu (luokat 1–6). Kuitinmäen peruskoulu (luokat 1–9). Olarin koulu (luokat 1–9). Espoon Steinerkoulu (luokat 1–9 ja lukio). Matinkylän lukio. Mattlidens skola och gymnasium. Espoo International School Suurpellossa.
Päiväkoti:
Lystimäen päiväkoti. Niittykummun päiväkoti. Mattbergets daghem och förskola. Honey Monsters englanninkielinen päiväkoti.
Liikenneyhteydet:
Bussipysäkki lähellä, sujuvat yhteydet omalla autolla ja hyvät pyöräilytiet
Lisätietoja liikenneyhteyksistä:
Omalla autolla kätevästi: Länsiväylä 4 min. Kehä II 4 min. Turunväylä (vt 1) 7 min. Kehä I 8 min. Julkisilla liikennevälineillä: Niittykummun metroasemalle (Kauppakeskus Niitty) noin 17 min kävely. Tapiolan keskustaan (Kauppakeskus AINOA) noin 21 min linja-autolla. Helsingin Kamppiin noin 28 min linja-autolla ilman vaihtoja. Linja-autopysäkit 105, 118, 121, 124, 125, 133, 520, 544 (alle 14 min kävely).
Piha:
Piha on suojaisa ja viihtyisä kokonaisuus, jossa nurmialue, pensasaita ja istutukset luovat vehreää tunnelmaa sekä mukavaa yksityisyyttä. Pihalla on lisäksi polttopuille tarkoitettu puukatos, johon mahtuu sopivasti yhden talven puut.
Risto Karjalainen

Kiinteistönvälittäjä LKV, KED, Kaupanvahvistaja, NHS, LVI-Insinööri

REMAX Casa Alto | Grand yhtiöt Oy

045 133 8888

risto.karjalainen@remax.fi

Kartta

Lainalaskuri

Kuukausierä € / kk

+
+
+

Tilaa maksuton hinta-arvio

Aloita syöttämällä sähköpostisi.

Tarvitsemme vielä seuraavat tiedot

Tietosuoja
×
Ostotoimeksianto

Apua asunnon ostoon

Eikö hakukriteereihisi sopivaa asuntoa ole löytynyt? Jännittääkö asunnon ostotarjouksen tekeminen? Välittäjämme auttavat sinua kaikissa asunnon ostoon liittyvissä asioissa.

Lue lisää