Isoistentie 15 B, Espoo | Olari, Lystimäki
Ota yhteyttä ilmoittajaan
325 000 €
325 000 €
Erillistalo
5
114 m2
1979
Olisiko tässä teidän perheen uusi koti?
Isoistentie 15 tarjoaa kodikkaan ja valoisan perhekodin pidetyllä Lystimäen alueella. Täällä asutte kuin omakotitalossa mutta osana pientä taloyhtiötä.
Talon sisätilat ovat käytännölliset ja avarat. Alakerrassa on kaksi makuuhuonetta, tilava keittiö ja olohuone, jossa nautitte takkatulen lämmöstä. Yläkerrassa on tilava makuuhuone ja takkahuone, joka toimii myös neljäntenä makuuhuoneena ja josta on käynti parvekkeelle sekä tilava kylpyhuone saunoineen. Molemmissa kerroksissa on erilliset wc:t, alhaalla myös vaatehuone.
Lystimäki on perheiden suosima asuinalue, jossa on erinomaiset ulkoilumahdollisuudet ja palvelut lähellä. Kauppakeskus Iso Omena tarjoaa monipuoliset ostos- ja ravintolamahdollisuudet, ja kouluja sekä päiväkoteja löytyy alueelta useita. Liikenneyhteydet ovat sujuvat, olitpa sitten liikkeellä autolla, pyörällä tai julkisilla. Metrolle kävelet vartissa.
Tule tutustumaan tähän toimivaan kotiin - tästä saatte tehtyä täydellisen monivuotisen kodin perheellenne!
Lisätiedot ja yhteydenotot
Pauliina Lillberg
045 273 2210, pauliina.lillberg@remax.fi
REMAX Casa Alto | Casa Alto Oy
y-tunnus: 2284434-3
Seuraavat esittelyt
Ota yhteyttä!
Kysy lisää kohteesta!
Perustiedot
Yläkerran kylpyhuone ja sauna on saneerattu v. 2013.
Hinta ja kustannukset
Kohteen kuvaus
Yläkerran kylpyhuone ja sauna on saneerattu v. 2013.
Vaatehuone yläkerrassa.
- Yläkerran wc uusittu v. 2017
- Alakerran parketit uusittu v. 2013 (tehtiin samassa yhteydessä, kun lämminvesivaraaja vauriot korjattiin)
- Kylpyhuone ja sauna uusittu v. 2012
Raportti välittäjältä.
Taloyhtiö
- Kattoremontti 2020
- Yläkerran wc uusittu 2017
- Alakerran parketit uusittu v. 2013 (tehtiin samassa yhteydessä, kun lämminvesivaraajan vauriot korjattiin)
- Kylpyhuone ja sauna uusittu v. 2012 (märkätila/kph 33 m2 vesieritys ja termostaattiohjattu sähköinen lattialämmitys)
- Keittiöremontin ajankohta ei ole tiedossa, kuitenkin ennen vuotta 2012.
Yhtiössä tehty:
Autokatoksen korjaus 2012
Sadevesijärjestelmä 2003
Tonttiaita 1999
Pihan asfaltointi 1986
Tontti ja kaavoitus
Vahvistetaan vanha käytäntö, jonka mukaan jokainen tali hallitsee sitä tonitn osaa joka sijaitsee ja näkyy k.o. talon eteläpuolella. Muuta tonttia ja puuaitaa hallitaan yhteisesti.
Lisätiedot
Lähipalvelut
- Kauppakeskus Iso Omena (autolla 6 min), jossa jopa 220 liikettä, yli 50 ravintolaa ja kahvilaa sekä kattavat kunnalliset palvelut terveysasemasta kirjastoon.
- Kauppakeskus Niitty (1 km), jossa mm. ruokakaupat, apteekki ja ravintoloita.
- Matinkylän urheilupuisto, uimahalli ja uimaranta ovat lyhyen matkan päässä autolla.
- Lukuisat ulkoilureitit, koirapuisto ja Yliskallion puistoalue lähellä.
- K-Citymarket, Prisma ja Lidl Iso Omena (autolla 6 min)
- K-Supermarket ja S-market Niitty (autolla 5 min)
- Niittykummun koulu (luokat 1–6)
- Kuitinmäen peruskoulu (luokat 1–9, myös englanninkielistä opetusta)
- Olarin koulu (luokat 1–9)
- Mattlidens skola (luokat 1–9)
- Espoon Steinerkoulu (luokat 1–9 ja lukio)
- Mattlidens gymnasium
- Mattlidens IB lukio
- Niittykummun päiväkoti
- Mattbergets daghem och förskola
- Honey Monsters englanninkielinen päiväkoti
- Linja-autopysäkit 105, 121, 124, 125, 133, 544 (noin 10 min kävely)
- Niittykummun metroasemalle (Kauppakeskus Niitty) noin 16 min kävely
- Helsingin Kamppiin noin 26 min yhdellä linja-autolla ilman vaihtoja
Pauliina Lillberg
Kiinteistönvälittäjä LKV, LVV
REMAX Casa Alto | Casa Alto Oy
Kartta

Lainalaskuri
Kuukausierä € / kk
Sinua saattaisi
Kiinnostaa myös nämä
Ostotoimeksianto
Apua asunnon ostoon
Eikö hakukriteereihisi sopivaa asuntoa ole löytynyt? Jännittääkö asunnon ostotarjouksen tekeminen? Välittäjämme auttavat sinua kaikissa asunnon ostoon liittyvissä asioissa.
Lue lisää














































