Kustaankatu 4a B, Helsinki | Harju,Alppiharju,Kallio
Ota yhteyttä ilmoittajaan
Leena Ankkuriniemi
Casa Alto Oy
040 724 6843
249 000 €
247 395,67 €
Kerrostalo
2
47,5 m2
1936
Leena Ankkuriniemi
Kiinteistönvälittäjä LKV, KiLAT, YAT, Sisustussuunnittelija
Hurmaava ja avara kaksio 30-luvulla rakennetun hissitalon 6. kerroksessa
Asunnossa viehättävää alkuperäistä tunnelmaa luovat lautalattiat, leveät ikkunalaudat ja hyvä huonekorkeus. Huoneisto sopii toimivan pohjansa ansiosta kodiksi niin pariskunnalle kuin yksineläjällekin.
Asunto on heti vapaa uudelle omistajalleen.
Asunnossa on kaksi isoa asuinhuonetta ja hyvä muunneltavissa oleva pohjaratkaisu. Olohuoneen kulmaikkunoista asuntoon suorastaan tulvii valoa ja niistä avautuu upeat maisemat kattojen yli Helsinginkadulle asti! Vilkkaasta ympäristöstä huolimatta huoneistossa on hyvin rauhallista ja hiljaista. Olohuoneen toisessa kulmassa on ikkunallinen keittokomero, jossa on astianpesukone ja liesi on syvennyksessä. Toisen asuinhuoneen yhteydessä on erillinen alkovi, joka tarjoaa rauhallisen nukkumatilan. Kylpyhuone on hyvän kokoinen ja siellä on tilaa pyykinpesukoneelle. Säilytystilaa on kiintokaapeissa sekä siirreltävissä olevissa irtokaapeissa. Pienellä pintojen ehostuksella saat tästä upean citykodin!
Asunto Oy Kustaankatu 4 a on hyvin hoidettu taloyhtiö keskeisellä paikalla. Talo on valmistunut vuonna 1936. Yhtiössä on uusittu sähkönousut 1991, putket ja viemärit 1999, julkisivut 2008, katto 2009 sekä hissi ja piha 2021, joten isompia remontteja ei tulossa aivan lähitulevaisuudessa. Yhtiöllä on asukkaiden käytössä talopesula. Tähän rappuun on kulku Helsinginkujan puolelta lukitusta portista.
Asunnon sijainti on erinomainen keskellä urbaanin Kallion sykettä ja palveluita. Lähellä ovat niin viihtyisät kahvilat ja trendikkäät ravintolat, lukuisat puistot ja viheralueet kuin kulttuuri-, liikunta- ja urheilupaikatkin, mm. Brahen kenttä ja Urheilutalo. Alueelta löytyy päivittäiskaupat, kivijalkakaupat ja pienet erikoisliikkeet.
Liikenneyhteydet ovat erinomaiset; Sörnäisten metroasema ja ratikkapysäkit ovat Helsinginkadulla ja Hämeentieltä pääsee busseilla ja raitiovaunuilla helposti eri puolille pääkaupunkiseutua. Autoilijalle kohde tarjoaa mahdollisuuden välttää keskustan ruuhkat – hyvin vetävät Sörnäisten rantatie, Itäväylä ja Hermannin rantatie avaavat nopeat reitit sekä länteen, itään että pohjoiseen.
Lisätiedot ja yhteydenotot
Leena Ankkuriniemi
040 724 6843, leena.ankkuriniemi@remax.fi
REMAX Casa Alto | Casa Alto Oy
y-tunnus: 2284434-3
Seuraavat esittelyt
Kysy lisää kohteesta!
Perustiedot
Hinta ja kustannukset
Kohteen kuvaus
Taloyhtiö
Tontti ja kaavoitus
Leena Ankkuriniemi
Kiinteistönvälittäjä LKV, KiLAT, YAT, Sisustussuunnittelija
REMAX Casa Alto | Casa Alto Oy
Kartta

Lainalaskuri
Kuukausierä € / kk
Sinua saattaisi
Kiinnostaa myös nämä
Ostotoimeksianto
Apua asunnon ostoon
Eikö hakukriteereihisi sopivaa asuntoa ole löytynyt? Jännittääkö asunnon ostotarjouksen tekeminen? Välittäjämme auttavat sinua kaikissa asunnon ostoon liittyvissä asioissa.
Lue lisää


























