Päijänteenkatu 7 A, Lahti | Keskusta
Ota yhteyttä ilmoittajaan
159 000 €
159 000 €
Kerrostalo
2
41 m2
2015
Keskusta asumista parhaimmillaan!
Viidennen kerroksen kaksio Kirkkopuiston kupeessa aivan Lahden ydinkeskustassa, jossa moderni asumismukavuus yhdistyy upeisiin puistonäkymiin. Tämä vuonna 2015 valmistunut huoneisto tarjoaa juuri sen – ja paljon muuta.
Sijainti on täydellinen: keskustan palvelut ovat kävelyetäisyydellä, mutta silti voit nauttia rauhaisista hetkistä lasitetulla parvekkeellasi, joka avautuu Kirkkopuiston suuntaan. Parveke on tilansa puolesta sisustettavissa.
Avokeittiö ja olohuone muodostavat avaran tilan, jossa on helppo viihtyä. Keittiön varustelu on huippuluokkaa – BOSCHin kodinkoneet takaavat, että ruoanlaitto sujuu kuin unelma. Tilavan kylpyhuoneen yhteydessä on oma sauna jossa voit rentoutua kiireisen päivän päätteeksi. Makuuhuoneessa on hyvät säilytystilat, samoin eteisestä löytyy kaapistot ja huoneistokohtainen varasto tarjoaa kätevää lisätilaa.
Asunto on moitteettomassa kunnossa ja pintamateriaalivalinnat
luovat valoisan ja raikkaan tunnelman.
Omalla tontilla sijaitseva As. Oy Malskin Kruunu on yhtiönä moderni ja hyvin hoidettu, jossa asukkaiden käytössä on kattavat yleiset-tilat ja viihtyisä piha-alue.
Tämä koti on ihanteellinen valinta, jos arvostat keskeistä sijaintia, modernia asumista rauhaisan kadun varrelta, puiston kupeesta.
Olet lämpimästi tervetullut tutustumaan tähän kotiin!
Lisätiedot ja esittelyt
Tiina Pajunen
040 5428055 (myös WhatsApp)
tiina.pajunen@remax.fi
Lisätiedot ja yhteydenotot
Tiina Pajunen
040 542 8055, tiina.pajunen@remax.fi
REMAX Noste | Noste Oy LKV
y-tunnus: 2618518-9
Seuraavat esittelyt
Kysy lisää kohteesta!
Perustiedot
Hinta ja kustannukset
Huoneistokohtaiset vesimittarit. Kylmävesimaksu 5,70 €/m3 ja lämminvesimaksu 13 €/m3.
Autopaikka 50 €/kk (autopaikat ovat osakkeina).Luovutusrajoitus: Lunastuslauseke koskien autohalliosakepaikkoja (yhtiöjärjestys 9§).
Kohteen kuvaus
Kylpyhuoneen seinät ovat laatoitettu.
Kylpyhuoneen lattia on laatoitettu.
Taloyhtiö
Leenankatu 8, 15610 Lahti
0503202755
palvelut@totopro.fi
Siivous A&M Kiinteistöpalvelut Oy
Ilmanvaihtokanavien puhdistus suoritettu v 2024
Palovaroittimien uusiminen 2025
Salaojien kuntotutkimus 2025 on tilattu samaan aikaan, kun taloyhtiön 10-vuotistarkastus
Yhtiöllä on ensisijaisesti ja os.omistajalla toissijaisesti oikeus lunastaa autohallipaikka-osakkeet, kun omistusoikeus siirtyy toiselle muulta omistajalta kuin yhtiöltä tai perustajaosakkaalta.
Kattotyyppi on harja/tasakatto ja materiaalina pelti/huopakate.
Ilmalämpöpumpun asentaminen on sallittu osakkaan muutostyönä. Vastuista laaditaan kirjallinen sopimus.
Tontti ja kaavoitus
www.lahti.fi/kaavoitus
Lisätiedot
Lähipalvelut
Kauppakeskus Syke n. 500 m samoin Lahden torille.
Lahden satamaan matkaa kertyy alle 1 km.
Muut tiedot
8§ Kunnossapitovastuu, Vastuu osakkeenomistajan tilaamien/rakentamien huoneistokohtaisten parvekelasien korjaamisesta, kunnossapidosta, siitä aiheutuneista ylimääräisistä kustannuksista ja mahdollisista vahingoista kuuluu osakkeenomistajalle.
Vastuu sähköjärjestelmään linkitetyn palovaroittimien kunnossapidosta kuuluu yhtiölle. Huoneistoissa sijaitsevat linkitettyyn palovaroittimeen kuuluvat paristot kuuluvat osakkaan kunnossapitovastuulle.
9§ Lunastusoikeus (koskee autohallipaikkoja)
Ilmalämpöpumpun asentaminen on sallittu osakkaan muutostyönä. Vastuista laaditaan kirjallinen sopimus.
Ennen ostotarjouksen jättämistä, tutustu seuraaviin taloyhtiön asiakirjoihin
Isännöitsijäntodistus, kunnossapitotarveselvitys, talousarvio, tilinpäätös, toimintakertomus, yhtiöjärjestys, energiatodistus.
Tiina Pajunen
Kartta

Lainalaskuri
Kuukausierä € / kk
Sinua saattaisi
Kiinnostaa myös nämä
Ostotoimeksianto
Apua asunnon ostoon
Eikö hakukriteereihisi sopivaa asuntoa ole löytynyt? Jännittääkö asunnon ostotarjouksen tekeminen? Välittäjämme auttavat sinua kaikissa asunnon ostoon liittyvissä asioissa.
Lue lisää

























