Puolaajantie 16, Orimattila | Arola
Ota yhteyttä ilmoittajaan
179 000 €
179 000 €
Omakotitalo
4
127 m2
1959
Upeasti remontoitu maalämpötalo hyvältä sijainnilta, vajaa puolen hehtaarin tontilla
Asuintilat ovat kaikki samassa tasossa. Tilava ja valoisa olohuone komeilla näkymillä. Kolme makuuhuonetta, olohuone, keittiö, pesutilat ja wc/kodinhoitohuone. Kellarikerroksesta löytyy erittäin tilava (54m2) lämmin autotalli ja vintillä on säilytystilaa. Talossa on maalämpö, valokuituyhteys (sekä 5G) ja kunnallistekniikkaliittymät.
Taloa on remontoitu kattavasti lähivuosina. Uusittu on mm. käyttövesiputket, viemärit (pl. tekninen tila/autotalli), runkolinjat ja asuintilojen patterit, ikkunat, vesikatto, suurin osa sähköistä, pesutilat, keittiö ja kaikki asuintilojen sisäpinnat (pl. eteisen ja oh kattopaneelit). Katso tarkempi listaus kohdasta tehdyt remontit.
Pihalla on suuri nurmikkoalue, johon mahtuu trampat ja pihapelit. Pihalla on omenapuita, kirsikkapuita yms. Osa tontista on metsää, joten polttopuut saat omasta metsästä.
Orimattilan kaikki palvelut kuten Prisma, ravintolat, parturit, koulut ja päiväkodit ja terveysasema kaikki kävelyetäisyydellä. Naapurit ovat myös sopivan etäisyyden päässä. Lahteen ajaa alle puoli tuntia ja Helsinkiin reilun tunnin.
Talo kuntotarkastettu 07/2026, mitään isompia ongelmia ei havaittu. Samalla tarkastusmitattiin talon pinta-alat.
Yhteydenotot ja esittelyt:
Matti Nurmikari
☎️ 0504474666
✉️ matti.nurmikari@remax.fi
Lisätiedot ja yhteydenotot
Matti Nurmikari
050 447 4666, matti.nurmikari@remax.fi
REMAX Noste | Noste Oy LKV
y-tunnus: 2618518-9
Seuraavat esittelyt
Kysy lisää kohteesta!
Perustiedot
Hinta ja kustannukset
Kohteen kuvaus
Kiinteistö
Tontti ja kaavoitus
Matti Nurmikari
Kartta

Lainalaskuri
Kuukausierä € / kk
Sinua saattaisi
Kiinnostaa myös nämä
Ostotoimeksianto
Apua asunnon ostoon
Eikö hakukriteereihisi sopivaa asuntoa ole löytynyt? Jännittääkö asunnon ostotarjouksen tekeminen? Välittäjämme auttavat sinua kaikissa asunnon ostoon liittyvissä asioissa.
Lue lisää















































