Ilmarisentie 2 A, Porvoo | Kevätkumpu
Ota yhteyttä ilmoittajaan
Jan Häyry
SteamSales Oy
040 745 0418
94 000 €
87 141,78 €
Kerrostalo
3
75 m2
1980
Järkevän hintainen kolmio hissitalosta - 75 m2 Kevätkummussa
Nyt tarjolla on kolmannen kerroksen tilava ja perussiisti kolmio, jossa neliöitä on reilusti juuri siellä, missä niitä tarvitaan. Kaksi hyvänkokoista makuuhuonetta, väljä olohuone, vaatehuone ja lasitettu eteläparveke muodostavat mutkattoman kokonaisuuden niin pariskunnalle, pienelle perheelle kuin tilaa arvostavalle yksinasujallekin.
Suurista ikkunoista avautuvat avarat näkymät ympäröivään puustoon ja taloyhtiön piha-alueelle.
Kodin ehdoton piristysruiske on vuonna 2022 kokonaisvaltaisesti uudistettu keittiö. Valkoiset yläkaapit, tummanharmaat alakaapit, pitkät laskutasot ja selkeälinjainen ilme tekevät siitä raikkaan ja modernin, ja keittiön yhdistäminen ruokailutilaan on tuonut kokonaisuuteen mukavasti väljyyttä. Keittiöstä pääsee suoraan lasitetulle eteläparvekkeelle, joten tila jatkuu luontevasti ulospäin. Olohuone on helppo kalustaa, makuuhuoneita on kaksi ja säilytystä löytyy kaapistojen lisäksi omasta vaatehuoneesta.
Vuonna 1980 valmistunut yhtiö sijaitsee omalla tontilla ja lämpiää kaukolämmöllä. Hissit ja taloyhtiön saunatilat saneerattiin vuonna 2023, kaikkien huoneistojen patteri- ja sulkuventtiilit vaihdettiin vuonna 2025 ja vuonna 2026 on tehty lämmityksen tasapainotus sekä ilmanvaihtokanavien puhdistus ja säätö. Asukkaiden käytössä ovat lisäksi pesutupa, kuivaushuone, sauna, ulkoiluvälinevarasto ja huoneistokohtaiset varastot. Hissi sekä sähköinen ulko-oven avaus helpottavat myös esteettömämpää liikkumista.
Kevätkummussa myös arjen palvelut pysyvät lähellä: bussipysäkit ovat aivan kodin tuntumassa, ja S-market sekä apteekki ja muut ostoskeskuksen palvelut löytyvät kävelymatkan päästä. Autopaikkoja on yhtiössä sekä kylminä että lämpötolpallisina.
94 000 euroa. 75 neliötä. Kaksi makuuhuonetta, uusittu keittiö, hissi ja oma tontti Kevätkummussa. Ei tarvitse tehdä tästä monimutkaisempaa, sillä tässä saa yksinkertaisesti varsin paljon asuntoa rahalle.
Lisätiedot ja esittelyt:
Jan Häyry
Kiinteistönvälittäjä
LKV, LVV, KiLAT, KiLEAT, NHS, PVS
RE/MAX Luotsi, SteamSales Oy
040 7450418, jan.hayry@remax.fi
Suunnitteletko oman asuntosi, liiketilasi tai vaikka tonttisi myyntiä? Pyydä minut maksuttomalle arviokäynnille. Saat samalla ajankohtaista tietoa asuntomarkkinoista.
Lisätiedot ja yhteydenotot
Jan Häyry
040 745 0418, jan.hayry@remax.fi
REMAX Luotsi | SteamSales Oy
y-tunnus: 3460487-3
Seuraavat esittelyt
Ota yhteyttä!
Kysy lisää kohteesta!
Perustiedot
- Tyylikäs valkoisen ja tummanharmaan yhdistelmä, linjakkaat kaapistot ja runsaat laskutasot luovat modernin ja viimeistellyn kokonaisuuden
- Keittiön on poikkeuksellisen väljä ja toimiva, ja suora yhteys lasitetulle parvekkeelle viimeistelee kokonaisuuden
Hinta ja kustannukset
- Autopaikkavuokra, kylmä 10,00 €/kk.
- Pesutupamaksu 8,00 € koko päivä.
- Maksuhuomautuskulu 12,00 €.
Kohteen kuvaus
- Tyylikäs valkoisen ja tummanharmaan yhdistelmä, linjakkaat kaapistot ja runsaat laskutasot luovat modernin ja viimeistellyn kokonaisuuden
- Keittiön on poikkeuksellisen väljä ja toimiva, ja suora yhteys lasitetulle parvekkeelle viimeistelee kokonaisuuden
- Toisessa makuuhuoneessa valmiit kaapistot tuovat käytännöllistä säilytystilaa, ja molempien huoneiden selkeä pohja mahdollistaa monipuolisen kalustamisen
Taloyhtiö
2027: Käyttövesiputkien ja linjasäätöjen tarkastus
2027: Huoneistokohtaiset sulkuventtiilit
2026: Ilmanvaihtokanavien puhdistus ja säätö
2026: Entiseen kylmäkellaritilaan lisä pyöräkellari
2025: Kaikkien huoneistojen patteri- ja sulkuventtiilit vaihdettu
2025: Kaikkien huoneistojen silikonisaumat tarkastettu ja tarvittaessa uusittu
2025: 3 kpl kylpyhuoneita saneerattu
2025: Palovaroittimet asennettu
2024: Yleisten tilojen sulkuventtiilit uusittu
2024: Kukkalaatikot hankittu
2024: Viemärikaivot tarkastettu ja tiivisteiden tarkastus kylpyhuoneissa sekä kylpyhuoneiden kosteusmittaus
2024: Raitisilmasuodattimet vaihdettu
2024: Roskakatos maalattu ja verkot asennettu
2023: Hissit saneerattu
2023: Taloyhtiön saunat saneerattu sekä kylmäkellari poistettu käytöstä
2022: Sauna- ja hissisaneeraus alkanut
2020: Porrashuoneiden ala-aulojen maalaukset tehty
2019: Lukostot vaihdettu
2019: Rikkoutuneet ovet korjattu ja uusittu
2018: A 13 kylpyhuone on päivitetty
2018: Talon yleisten tilojen valaistus uusittu
2018: Palohälyttimet asennettu rappuihin
2017: Auton sähkötolpat uusittu
2015: Ikkunat ja parvekkeen ovet uusittu
2015: Ilmanvaihdon puhdistus ja säätö
2014: Patteriventtiilien ja termostaattien vaihto, tarvittaessa alkuperäisten tilalle
2013: Ilmastointikanavien puhdistus ja säätö
2013: Hankittu uusi pesukone
2011: Lämmönvaihdin uusittu
2010: Alakäytävien maalaus
2002: Kylpyhuoneet läpikäyty
2000: Julkisivujen pinnoite ja parvekkeet uusittu
2000: Jätekatos uusittu
2000: Saunat uusittu
2000: Vesikatto uusittu
Viemärien painehuuhtelu ja kuvaus
Käyttövesiputkien ja linjasäätöjen tarkastus
Huoneistokohtaiset sulkuventtiilit
Isännöitsijäntodistuksen mukaan Maalämpö ja LTO-lämmitysvaihtoehtoa suunnitellaan.
- Yhtiön luotolliset pankkitilit: Käyttötilin limiitti Aktia, limiitin määrä 10.000,00 €, käytetty 0,00 €, saldo 18.09.2026
- Parvekkeet toistaiseksi käyttökiellossa
Tontti ja kaavoitus
Lisätiedot
Muut tiedot
Jan Häyry
Kiinteistönvälittäjä LKV, LVV, KiLAT, NHS, PVS, KiLEAT
REMAX Luotsi | SteamSales Oy
Kartta

Lainalaskuri
Kuukausierä € / kk
Sinua saattaisi
Kiinnostaa myös nämä
Ostotoimeksianto
Apua asunnon ostoon
Eikö hakukriteereihisi sopivaa asuntoa ole löytynyt? Jännittääkö asunnon ostotarjouksen tekeminen? Välittäjämme auttavat sinua kaikissa asunnon ostoon liittyvissä asioissa.
Lue lisää
























