RE/MAX on Remppa vai muutto Suomi -ohjelman pääyhteistyökumppani. Uusi tuotantokausi keskiviikkoisin klo 20 Nelosella ja Ruudussa Lue lisää»
Kohdenumero: 80387813 Kallio, Harju, Helsinki
Fleminginkatu 19
2h+avok.+kph
1963
159,60 € / kk
279 000 €
249 004,50 €

Ilpo Aaltonen
Ota yhteyttä ilmoittajaan
Valoisa ja viihtyisä koti Kallion sydämessä Fleminginkadulla
Tervetuloa tutustumaan tähän tilavaan ja muuttovalmiiseen moderniin kaksioon, joka sijaitsee erinomaisella paikalla Kalliossa. Tämä kodikas 5.
kerroksen koti tarjoaa tilavat ja valoisat huoneet, hienot kulmahuoneston kaupunkinäkymät sekä tyylikkäät ja ajattomat sisustusratkaisut. Erinomaisen ja käytännöllisen pohjaratkaisun ansiosta avokeittiö ja olohuone muodostavat saumattoman kokonaisuuden, joka on suunniteltu sekä arjen toimivuuteen että viihtyisään yhdessäoloon. Upea vaalea Noblessa-avokeittiö tarjoaa runsaasti kaappi- ja laskutilaa sekä laadukkaat integroidut kodinkoneet. Tämä keittiö inspiroi kokkaamaan ja nauttimaan yhteisistä hetkistä hyvän ruoan merkeissä. Tilava makuuhuone on kodikas ja rauhallinen, ja tarjoaa reilusti tilaa isolle parivuoteelle. Makuuhuone sijoituu rauhalliselle Helsinginkujan puolelle. Asunnon eteinen toivottaa sinut tervetulleeksi tilavuudellaan ja käytännöllisyydellään. Kiinteät, suuret vaatekaapistot tarjoavat runsaasti säilytystilaa, mikä tekee eteisestä toimivan kokonaisuuden. Tyylikäs kylpyhuone on remontoitu laadukkain materiaalein, ja sen kauniit vaaleat kaakelit sekä modernit kylpyhuonekalusteet lisäävät tilan viihtyisyyttä. Kylpyhuoneessa on oma paikka pyykinpesukoneelle.
Erinomainen ja keskeinen sijainti Kalliossa on vertaansa vailla. Lähikauppa, kahvilat, ravintolat ja julkiset liikenneyhteydet ovat aivan nurkan takana. Fleminginkatua ja Helsinginkatua pitkin kulkee tiheästi raitiovaunuja sekä busseja, jotka yhdistävät alueen tehokkaasti kaikkiin ilmansuuntiin. Lyhyen matkan päässä ovat myös kauppakeskukset Tripla ja Redi, Kallion monipuoliset kulttuuripalvelut sekä alueen trendikkäät kivijalkaliikkeet.
Asunto Oy Helsingin Satolinna on rakennettu vuonna 1963 ja sijaitsee omalla tontilla. Taloyhtiö on tunnettu hyvästä hoidostaan ja vakaasta taloudestaan. Taloyhtiö on erittäin hyvin hoidettu, isot remontit, kuten putkiremontti on tehty ajallaan ja asumiskustannukset ovat edulliset. Hoitovastike on vain 3,80 €/m2. Yhtiö tarjoaa asukkailleen viihtyisän saunaosaston rentoutumiseen, tomivan pesutuvan pyykkihuoltoon, hissin sekä autohallipaikkoja, jotka lisäävät asumismukavuutta.
Tässä neliöitään avarammassa kaksiossa yhdistyvät valoisuus, modernit materiaalit ja sijainnin mukavuus. Tämä koti sopii erinomaisesti niin kaupunkiasujalle kuin sijoitukseen.
Varaa oma esittelyaikasi kohteen välittäjältä tai tule paikalle yleisesittelyyn. Tervetuloa ihastumaan!
MYYNTI JA ESITTELYT:
Ilpo Aaltonen
0400-802008
ilpo.aaltonen@remax.fi
RE/MAX Family
Mari Kuitunen
045-2236848
mari.kuitunen@remax.fi
RE/MAX Family
Lisätiedot ja yhteydenotot
Ilpo Aaltonen
0400 802008, ilpo.aaltonen@remax.fi
RE/MAX Family | Excellence m2 Oy
y-tunnus: 2056911-4
Keittiö
Kylpyhuone
Sauna
Olohuone
Makuuhuoneet
Muut tilat ja varustelu
Rakennusmateriaalit
Säilytystilat
TV ja tietoliikenne
Kunto
Muuta kauppaan kuuluvaa
Kyllä |
Lähipalvelut

Ilpo Aaltonen
Lainalaskuri
Kuukausierä € / kk
Kartta
