RE/MAX on Remppa vai muutto Suomi -ohjelman pääyhteistyökumppani. Uusi tuotantokausi keskiviikkoisin klo 20 Nelosella ja Ruudussa Lue lisää»
Kohdenumero: 80397494 Kallio, Helsinki
Aleksis Kiven katu 4-8
2h, k, kph, parveke
1952
236,25 € / kk
295 000 €
290 470,04 €

Hannes Pasanen
Ota yhteyttä ilmoittajaan
Hieno kaksio erinomaisesta taloyhtiöstä Kalliossa.
Tämä Kalliossa sijaitseva läpitalon kaksio tarjoaa mukavat ja valoisat tilat. Asunto sijaitsee kuudennessa kerroksessa kahdeksankerroksisessa talossa, ja sieltä avautuvat näkymät Aleksis Kiven kadulle, Dallapen puistoon sekä taloyhtiön suurelle sisäpihalle.
Etelään, sisäpihalle suuntautuva parveke tarjoaa ihanteellisen paikan nauttia auringosta.
Asunnossa on tilava olohuone, jossa on kaunis parkettilattia ja käynti parvekkeelle. Reilun kokoisessa keittiössä on tukevat puusepäntyönä tehdyt kaapistot. Kylpyhuoneeseen mahtuu sopivasti kaikki tarvittava ja sieltä löytyy pesukoneelle liitäntä. Makuuhuone on myös tilava. Asunnon pohjaratkaisu on erittäin toimiva tämän kokoiseen asuntoon.
Taloyhtiö on hyvin hoidettu ja tarjoaa asukkailleen monipuoliset palvelut, kuten pari vuotta sitten kunnostetun saunan, pesutuvan, urheiluvälinevaraston ja kerhohuoneen. Kallion alueelta löydät kattavat lähipalvelut, ravintoloita, kahviloita ja kulttuuripalveluita. Liikenneyhteydet ovat erinomaiset, sillä lähistöltä löytyy niin bussi- ja raitiovaunupysäkkejä kuin metroasemakin.
Tartu tilaisuuteen ja tule tutustumaan tähän viehättävään kotiin Kallion sykkeessä!
Lisätiedot ja yhteydenotot
Hannes Pasanen
044 555 0684, hannes.pasanen@remax.fi
RE/MAX Loiste | E.F.A. Properties Oy
y-tunnus: 3145402-1
Keittiö
Kylpyhuone
Sauna
Olohuone
Makuuhuoneet
Muut tilat ja varustelu
Säilytystilat
TV ja tietoliikenne
Kunto
Kyllä |
Lähipalvelut

Hannes Pasanen
Kiinteistönvälittäjä LKV, LVV
RE/MAX Loiste | E.F.A. Properties Oy
Lainalaskuri
Kuukausierä € / kk
Kartta
