Punahilkantie 14 H, Helsinki | Roihuvuori
Ota yhteyttä ilmoittajaan
198 000 €
172 049,05 €
Kerrostalo
39,5 m2
1957

Tervetuloa tutustumaan tähän viehättävään ylimmän kerroksen kaksioon suositussa Herttoniemessä! Asunnosta avautuvat rauhalliset näkymät suurista ikkunoista, jotka tuovat tilaan runsaasti luonnonvaloa. Keittiö on poikkeuksellisen tilava, ja sekä kylpyhuone että vaatehuone on ajansaatossa laajennettu, mikä lisää asumismukavuutta arjessa.
Makuuhuoneessa on parkettilattia ja olohuoneessa laattalattia – molemmat tilat ovat siistejä ja helposti sisustettavissa.
Kauniisti hoidettu ja vehreä pihapiiri tarjoaa viihtyisän ympäristön niin rentoutumiseen kuin ulkoiluun. Taloyhtiö on hyvin pidetty ja huollettu – kaikki suuret remontit on tehty ajallaan, joten voit asua huolettomasti vielä pitkään. Yhtiö saa vuokratuottoa vuosittain, vuonna 2023 vuokran määrä oli 31 977 euroa.
Sijainti on erinomainen. Herttoniemi on arvostettu alue, jossa palvelut, metroasema ja Kehä I ovat aivan lähietäisyydellä. Täällä yhdistyvät rauhallinen asuminen ja loistavat liikenneyhteydet.
Mari Suhola | mari.suhola@remax.fi| 0458742399
Lisätiedot ja yhteydenotot
Aino Enne-Farias
045 148 4535, aino.enne-farias@remax.fi
y-tunnus:
Seuraavat esittelyt
Perustiedot
Hinta ja kustannukset
Kohteen kuvaus
Taloyhtiö
Tontti ja kaavoitus

Aino Enne-Farias
Kiinteistönvälittäjä LKV, LVV, KiLAT
RE/MAX Asunnonavain | Restinga Oy
Kartta

Lainalaskuri
Kuukausierä € / kk
Sinua saattaisi
Kiinnostaa myös nämä
Ostotoimeksianto
Apua asunnon ostoon
Eikö hakukriteereihisi sopivaa asuntoa ole löytynyt? Jännittääkö asunnon ostotarjouksen tekeminen? Välittäjämme auttavat sinua kaikissa asunnon ostoon liittyvissä asioissa.
Lue lisää