Pilkekatu 6, Lahti | Soltti
Ota yhteyttä ilmoittajaan
205 000 €
205 000 €
Omakotitalo
4
220 m2
1969
Oma tonttinen omakotitalo Lahden Soltissa rauhallisella asuinalueella.
Oma tonttinen omakotitalo Lahden Soltissa rauhallisella asuinalueella.
Talo on rakennettu vuonna 1969 ja sen jälkeen sitä on laajennettu ja päivitetty. Keittiö on uusittu vuonna 2020-2021, jossa on modernit kodinkoneet ja mukavana lisänä integroitu kahvikone. Keittiö on viimeisen päälle tyylikäs. Kylpyhuoneet ja wc:t ovat saaneet uuden ilmeen vuosina 2013-2014, ja saunaosasto ja sen yhteydessä oleva kylpyhuone vuonna 2005. Saunassa on sekä puu- että sähkökiuas. Saunaosaston vierestä löytyy tilava uima-allasosasto joka toimii uimistarkoitukseen hyvin tai sitten kuten nykyisellä omistajalla viimeisimpänä vuotena kuntosalina. Uima-altaan mitat ovat 7,5 m x 3,6 m. Tiloja löytyy hyvin ja makuuhuoneitakin on sopiva määrä. Taloon on vedetty valokuitu joten nettiyhteyttä löytyy varmasti riittävästi.
Talon lämmitysjärjestelmäksi on päivitetty kaukolämpö vuonna 2012-2013 ja myös käyttövesiputket (2014 komposiitille) ja talon katto (2015) on ehditty uusimaan.
Piha-alue on viihtyisä, ja siellä on tilaa niin lasten leikeille kuin aikuiseenkin oleskeluun. Autokatoksen yhteydessä oleva varasto tarjoaa käytännöllistä säilytystilaa. Lisäksi talon yhteydessä on terassi, joka kutsuu nauttimaan auringonpaisteesta ja kesäpäivistä.
Esittelyt ja lisätiedot:
Pilvi Yli-Opas
050 4929203, myös Whats App
pilvi.yli-opas@remax.fi
Haaveissa asunnonvaihto, mutta oma koti vielä myymättä?
Pyydä meidät maksuttomalle arviokäynnille
ja tehdään yhdessä asuntohaaveistasi totta!
Lisätiedot ja yhteydenotot
Pilvi Yli-Opas
050 492 9203, pilvi.yli-opas@remax.fi
REMAX Noste | Noste Oy LKV
y-tunnus: 2618518-9
Seuraavat esittelyt
Ota yhteyttä!
Kysy lisää kohteesta!
Perustiedot
Pinta-alat ovat arvioita perustuen talon pohjapiirustuksiin, muihin tiloihin katsottu varasto ja tekninen tila.
Kylpyhuone makuuhuoneiden vieressä (remontoitu 2013-2014), amme, allaskaappi, lavuaari automaattihanalla , peilikaappi, sähköinen lattialämmitys, pyyhekuivain ja patteri kaukolämmön kautta.
Hinta ja kustannukset
Kohteen kuvaus
Kylpyhuone makuuhuoneiden vieressä (remontoitu 2013-2014), amme, allaskaappi, lavuaari automaattihanalla , peilikaappi, sähköinen lattialämmitys, pyyhekuivain ja patteri kaukolämmön kautta.
Peili, lavuaari, wc, korkea kaappi, bideesuihku, patteri kaukolämmön kautta.
Kiinteistö
Uima-altaan saneeraus, vedeneristys, laatoitus ja laitteet uusittu 2008.
Allashuoneen huippuimuri uusittu ja uusittu 2 patteria 2013.
Lämmitys muutettu kaukolämpöön 2013.
Wc:t ja pieni kylpyhuone remontoitu 2013-2014.
Käyttövesiputket uusittu 2014 (komposiitti).
Vesikate uusittu 2015.
Keittiöremontti 2021.
Uusi terassi 52m2 tehty ja julkisivun puuosien huoltomaalausta 2023.
Asennettu Ouman etäohjattava lämmönsäästöjärjestelmä.
Istutettu piha-aita ja siistitty pihaa, ulkovalaisimia päivitetty. Kaivettu pihaan sadevesien ohjausputket.
Tontti ja kaavoitus
Pilvi Yli-Opas
Kiinteistönvälittäjä LKV, LVV, KiLAT
REMAX Noste | Noste Oy LKV
Kartta

Lainalaskuri
Kuukausierä € / kk
Sinua saattaisi
Kiinnostaa myös nämä
Ostotoimeksianto
Apua asunnon ostoon
Eikö hakukriteereihisi sopivaa asuntoa ole löytynyt? Jännittääkö asunnon ostotarjouksen tekeminen? Välittäjämme auttavat sinua kaikissa asunnon ostoon liittyvissä asioissa.
Lue lisää





































