Luolansuuntie 25, Sastamala | Ellivuori
Ota yhteyttä ilmoittajaan
239 000 €
239 000 €
Omakotitalo
4
91 m2
2012
Tässä on tilaisuus hankkia valoisa ja viihtyisä koti Sastamalan Ellivuoresta. Tämä vuonna 2012 valmistunut kaksikerroksinen omakotitalo tarjoaa erinomaiset puitteet asumiselle rauhallista ja luonnonläheistä asuinympäristöä arvostavalle.
Loistava kohde vakituiseen asumiseen tai ympärivuotiseen vapaa-ajan viettoon päättyvän tien perältä.
Talossa on kolme makuuhuonetta, joista yksi sijaitsee yläkerrassa ja kaksi alakerrassa, sekä avara olohuone, jossa on tunnelmallinen takka. Olohuoneelta ja parvekkeelta pilkistelee Rautavesimaisemat.
Keittiö-olohuone yhtenäistä, avonaista tilaa joten perheen ja vieraiden kanssa seurustelu onnistuu mukavasti ruuanlaiton lomassa. Molemmista kerroksista löytyy erilliset wc:t. Kodinhoitotila, pesutilat sekä sauna ovat alakerrassa. Arjen pyykkihuollolle on mukavasti tilaa, kylpyhuoneessa on kaksi suihkua ja komeassa saunassa viihtyy lempeissä löylyissä. Välissä voi piipahtaa terassille happihyppelylle. Säilytystilaa löytyy myös tästä kodista varsin mukavasti.
Talon lämmitys hoituu sähköllä (tietenkin mukavasti lattialämpönä!), ilmalämpöpumpulla sekä takalla saa nopeasti mukavan lisälämmön. Ilmanvaihto on koneellinen lämmöntalteenotolla. Kuituliittymä takaa nopeat internet-yhteydet, ja kunnallistekniikkakin luonnollisesti löytyy. Etupiha on asfaltoitu ja omalla viihtyisällä takapihalla kelpaa puuhastella puutarhahommissa. Pihapiiri 631 m2 on sopivan kompakti ja helppohoitoinen. Luolansuuntie aurataan ja myös pihan aurauspalvelu on ostettavissa erikseen.
Sijainti on erinomainen: Ellivuori Resortin palvelut, kuten laskettelukeskus, kuntosali ja uimaranta, ovat vain 500 metrin päässä. Iltaisin voi lähteä mukavasti syömään ravintolaan ja jos vaikkapa tanssijalkaa vipattaa niin Resortilla sekin onnistuu esiintyjäiltoina. Kiinteistölle kuuluu rantaoikeus ja venepaikka laiturista (lukollisen verkko-oven takana) läheiseltä rannalta ja ranta-ja savusaunaa voi vuokrata halutessaan. Ulkonaliikkujaa hemmotellaan Ellivuoren alueella, maisemat ovat vailla vertaa.
Tampereelle on matkaa noin 47 kilometriä, joten kaupunkielämä on tarvittaessa helposti saavutettavissa reippaassa puolessa tunnissa. Sastamalan marketteihin noin 20min.
Tervetuloa tutustumaan ja ihastumaan paikan päälle!
Lisätiedot ja esittelyt:
Reinola LKV, Kaupanvahvistaja
044 258 4428
sanni.reinola@remax.fi
Lisätiedot ja yhteydenotot
Sanni Reinola
044 258 4428, sanni.reinola@remax.fi
REMAX Center | PMJ-Yhtiöt Oy
y-tunnus: 2379516-8
Seuraavat esittelyt
Ota yhteyttä!
Kysy lisää kohteesta!
Perustiedot
Hinta ja kustannukset
Kohteen kuvaus
Kiinteistö
Tontti ja kaavoitus
Lisätiedot
Lähipalvelut
Sastamalan marketteihin n. 18km. Nokialle n. 34km, Tampereelle 47km.
Sanni Reinola
Kiinteistönvälittäjä LKV, Kaupanvahvistaja
REMAX Center | PMJ-Yhtiöt Oy
Kartta

Lainalaskuri
Kuukausierä € / kk
Sinua saattaisi
Kiinnostaa myös nämä
Ostotoimeksianto
Apua asunnon ostoon
Eikö hakukriteereihisi sopivaa asuntoa ole löytynyt? Jännittääkö asunnon ostotarjouksen tekeminen? Välittäjämme auttavat sinua kaikissa asunnon ostoon liittyvissä asioissa.
Lue lisää


















































