Heporinne 2a C, Vantaa | Hakunila
Ota yhteyttä ilmoittajaan
198 000 €
198 000 €
Kerrostalo
4
55,5 m2
2022
Rose-Marie Fager-Pintilä
Kiinteistönvälittäjä LKV, LVV
Valoisa kolmio viherhuoneella Vantaan Hakunilassa
Moderni ja valoisa 55,5 m2:n Asunto Oy Vantaan Valjakon kuudennessa kerroksessa - Upeat näkymät ympäristöön! Asunnossa on kaksi makuuhuonetta, avara olohuone ja käytännöllinen keittiö. Asunnossa on kolmen huoneen lisäksi ihastuttava viherhuone, joka tulvii luonnonvaloa ja toimii erinomaisesti esimerkiksi kotitoimistona.
Asunnon sijainti on erinomainen: lähellä ovat niin koulu kuin lukio, ja kaikki arjen palvelut löytyvät kävelyetäisyydeltä. Julkisen liikenteen yhteydet ovat niin ikään erinomaiset, ja tuleva Vantaan Ratikka kulkee aivan talon edestä, mikä tekee liikkumisesta tulevaisuudessa entistäkin sujuvampaa. Arki sujuu hyvin myös polkupyörällä kulkien.
Taloyhtiössä on tarjolla myös yhteistilat, kuten sauna, kuivaushuone ja urheiluvälinevarasto. Asunnon energialuokka A2018 takaa energiatehokkaan asumisen. Tämä vuonna 2022 valmistunut asunto sopii sijoittajalle ja pinelle perheelle.
Varaa yksityinen esittely välittäjältä.
rose-marie@remax.fi
041 5454 154
Lisätiedot ja yhteydenotot
Rose-Marie Fager-Pintilä
041 545 4154, rose-marie.fager-pintila@remax.fi
REMAX Kodit | SK Välitys Oy
y-tunnus: 1993082-2
Seuraavat esittelyt
Kysy lisää kohteesta!
Perustiedot
Hinta ja kustannukset
Kohteen kuvaus
Taloyhtiö
Autopaikka - latauspaikka 2 kpl
Autopaikka - piha 12 kpl
Autopaikka - vieras 4 kpl
Muut autopaikat 14 kpl (isännöitsijäntodistuksen mukaan)
Rakennuttaja Lehto Asunnot Oy asetettu konkurssiin 6.2.2024. vuositakuukorjauksia ei ole voitu aloittaa. RS-vakuuden osalta neuvottelut kesken vakuudenantajan kanssa.
Tontti ja kaavoitus
Lunastushinta tullaan tarkastamaan 15.11.2026 indeksiluvun mukaiseksi. Lunastushintaan lisätään varainsiirtovero 3%+kaupanvahvistajan ja lainhuudon kustannukset.
Kaupunginosa 094
Kortteli 0031
Tontti/tila 0003
Katuosoite Heporinne 2
Lisätiedot
Lähipalvelut
Kirjasto 550 m
Nuorisotila 750 m
Lukio 1,5 km
Myös kevyen liikenteen reitit ovat toimivat ja hoidetut.
Valmistuva Vantaan Ratikka tulee kulkemaan talon editse ja pysäkki tullaan sijoittamaan talon välittömään läheisyyteen.
Muut tiedot
Asunnossa on paljon kaappitilaa.
Rose-Marie Fager-Pintilä
Kiinteistönvälittäjä LKV, LVV
REMAX Kodit | SK Välitys Oy
Kartta

Lainalaskuri
Kuukausierä € / kk
Sinua saattaisi
Kiinnostaa myös nämä
Ostotoimeksianto
Apua asunnon ostoon
Eikö hakukriteereihisi sopivaa asuntoa ole löytynyt? Jännittääkö asunnon ostotarjouksen tekeminen? Välittäjämme auttavat sinua kaikissa asunnon ostoon liittyvissä asioissa.
Lue lisää


