Keltavuokontie 30 A, Vantaa | Hiekkaharju
Ota yhteyttä ilmoittajaan
Nina Lindeberg
Asunnonkatu Oy LKV
040 700 1660
598 000 €
598 000 €
Omakotitalo
6
141,5 m2
2018
Harvoin tarjolla – upea vuonna 2018 valmistunut omakotitalo Hiekkaharjussa!
Tässä kodissa yhdistyvät moderni asuminen, väljät tilat ja energiatehokas lämmitysratkaisu. Kahteen kerrokseen sijoittuva koti tarjoaa perheelle neljä reilunkokoista makuuhuonetta, kaksi oleskelutilaa sekä toimivat pesu- ja kodinhoitotilat. Kokonaisuutta täydentävät länteen avautuva terassi, parveke ja oma piha-alue.
Valoisa ja avara olohuone yhdistyy luontevasti ruokailutilaan ja kaunis varaava takka tuo tilaan lämpöä ja tunnelmaa. Moderni musta avokeittiö saarekkeineen on näyttävä ja käytännöllinen kokonaisuus ja keittiöstä on suora kulku länteen avautuvalle terassille. Terassilla on hyvin tilaa niin ruokailuryhmälle, sohvaryhmälle kuin aurinkotuoleillekin – täällä on mukava nauttia iltapäivän ja illan auringosta.
Kodissa on neljä reilunkokoista makuuhuonetta, joista yksi sijaitsee alakerrassa ja kolme yläkerrassa. Yhdestä yläkerran makuuhuoneesta on käynti parvekkeelle. Yläkerran toinen olohuone toimii nykyisillä asukkailla jumppahuoneena, mutta tilasta on mahdollista tehdä halutessaan myös viides makuuhuone.
Pesutilat sijaitsevat molemmissa kerroksissa. Yläkerran spa-henkinen pesutila kahdella sadesuihkulla sekä todella tilava, ikkunallinen sauna tarjoavat hienot puitteet rentoutumiseen. Kodinhoitohuone sijaitsee kätevästi sisääntulon yhteydessä ja toimii samalla arkieteisenä. Säilytystilaa löytyy vaatehuoneen, kaapistojen ja kylmän ulkovaraston muodossa.
Kodin lämmitysratkaisu on suunniteltu nykyaikaiseen asumiseen: ilmavesilämpöpumppu ja vesikiertoinen lattialämmitys pitävät lämmön tasaisena koko talossa ja ilmalämpöpumppu tuo lisää mahdollisuuksia lämmityksen ja kesäajan viilennyksen säätelyyn. Koneellinen tulo- ja poistoilmanvaihto lämmöntalteenotolla täydentää kokonaisuutta. Paaluperustus ja tuulettuva alapohja muodostavat rakennusteknisesti toimivan perustusrakenteen.
Omakotitaloon kuuluu kaksi autopaikkaa, joista toinen sijaitsee katoksessa. Sähköauton latausvalmius lisää arjen toimivuutta myös tulevaisuutta ajatellen.
Oma piha-alue tarjoaa tilaa oleskeluun ja pihan laittamiseen. Kiinteistö on jaettu hallinnanjakosopimuksella kolmeen hallinta-alueeseen, joista jokaisella on oma rakennuksensa ja asemapiirroksessa määritelty piha-alue.
Hiekkaharjussa asut viihtyisällä ja vehreällä alueella lähellä palveluita, ulkoilumahdollisuuksia ja sujuvia kulkuyhteyksiä. Tikkurilan monipuoliset palvelut ovat noin kahden kilometrin päässä ja Hiekkaharjun juna-asemalle on noin 900 metriä. Junalla pääsee lentokentälle noin kuudessa minuutissa ja Helsinkiin noin 20 minuutissa. Läheltä löytyvät myös koulut, päiväkodit, hyvät pyöräilyreitit sekä monipuoliset mahdollisuudet ulkoiluun ja liikuntaan. Talvisin ympäristön ladut tarjoavat hyvät puitteet hiihtoon.
Tervetuloa tutustumaan tähän kauniiseen ja huolella pidettyyn kotiin, jossa yhdistyvät tilavuus, toimivuus ja moderni asumisen mukavuus.
Lisätiedot ja esittelyvaraukset:
p. 040-7001660
nina.lindeberg@remax.fi
Jag betjänar gärna även på svenska.
Service also in english.
Mietitkö kotisi myyntiä? Pyydä minut ilmaiselle arviokäynnille ilman sitoumuksia!
Lisätiedot ja yhteydenotot
Nina Lindeberg
040 700 1660, nina.lindeberg@remax.fi
REMAX Asuntoneliöt 1 | Asunnonkatu Oy LKV
y-tunnus: 2531221-1
Seuraavat esittelyt
Ota yhteyttä!
Kysy lisää kohteesta!
Perustiedot
Muiden tilojen pinta-ala= kylmä varasto
Hinta ja kustannukset
Vesi kulutuksen mukaan.
Jätehuolto on järjestetty yhteisesti viereisten B- ja C-talojen kanssa. Jätehuoltolasku jaetaan kolmen talon kesken, joten A-talon osuudeksi tulee joka kolmas lasku.
Kohteen kuvaus
Kiinteistö
Listojen vaihtoa 2026
Sisäseinien maalauksia 2025–2026
Ilmastoinnin puhdistus 2025
Ilmalämpöpumppu 2023
Näkösuoja Keltavuokontien suuntaan 2022
Tontille rakennettu aita 2020
Ulkoseinien maalaus 2019
Tontti ja kaavoitus
Lisätiedot
Lähipalvelut
Alepa 1,5km,
Tikkurilan kattavat palvelut n.2km.
Simonkylän koulu n.1,5km
Tikkurilan lukio n.1,5km
Dickursby skola n.1,5km
Hiekkaharjun juna-asemalle n.900m
Lentokentälle 6min junalla, Helsinkiin n.20min.
Nina Lindeberg
Kiinteistönvälittäjä LKV, LVV, KiLAT, Partner
REMAX Asuntoneliöt 1 | Asunnonkatu Oy LKV
Kartta

Lainalaskuri
Kuukausierä € / kk
Sinua saattaisi
Kiinnostaa myös nämä
Ostotoimeksianto
Apua asunnon ostoon
Eikö hakukriteereihisi sopivaa asuntoa ole löytynyt? Jännittääkö asunnon ostotarjouksen tekeminen? Välittäjämme auttavat sinua kaikissa asunnon ostoon liittyvissä asioissa.
Lue lisää






























