Juolukkakuja 8 A, Vantaa | Ylästö
Ota yhteyttä ilmoittajaan

Tarja Muikku
Tarja Muikku LKV Oy
040 764 6315
529 000 €
529 000 €
Erillistalo
124,5 m2
2005

NYT MYYNNISSÄ UPEA KIVIRAKENTEINEN ERILLISTALO YLÄSTÄSSÄ VANTAALLA!
Tämä hurmaava, huiman huonekorkeuden omaava erillistalo koostuu alakerrassa avokeittiöstä ja olohuoneesta, makuuhuoneesta, kylpyhuoneesta, saunasta, wc-tilasta, eteisestä sekä tuulikaapista. Yläkertaan sinut vie tyylikkäät graniittiportaat ja sieltä löytyvät arkiolohuone, kaksi makuuhuonetta sekä kylpyhuone kodinhoitotilalla.
Kodin pintamateriaalit ovat erinomaiset. Lattiat alakerrassa laattaa, yläkerrassa julkisen tilan vinyylikorkkia ja kaikki seinäpinnat kodissa on maalattu.
Kodille kuuluvalla noin 800m2 tuija-aidoin rajatulla piha-alueella pääset nauttimaan kesästä aurinkoisella säällä avoterassilla grillaillen ja japanilaistyylistä kivipihaa ihaillen, sateisella säällä tilavan lasitetun terassin suojissa. Lisäksi terassialueiden ympärillä on runsaasti ruohopihaa lasten leikkeihin.
Piha-alueelle on rakennettu 2013 noin 20m2 lämmin varasto / harrastetila jossa lämmitys hoituu ilmalämpöpumpulla ja lisänä lämmitykseen on sähköinen lattialämmitys.
Lisäksi kodille kuuluu noin 30m2 kahden auton autokatos jossa on valmius latausaseman rakentamiseen kahdelle autolle.
Tämä kivirakenteinen erillistalo on rakennettu 2005 laadukkaasti ja on edelleen erinomaisessa kunnossa. Koti on kuntotarkastettu huhtikuussa.
Kodin lämmitys hoituu alakerrassa ilmakiertoisella lattialämmityksellä, ilmalämpöpumpulla sekä varaavalla takalla, yläkerran kylpyhuoneessa sähköisellä lattialämmityksellä sekä muissa yläkerran tiloissa tarvittaessa pattereilla.
Myös kodin asumiskustannukset ovat maltilliset, kokonaissähkönkulutus on ollut nykyisillä omistajilla noin 12300kWh/vuosi, yhtiövastike 204,60 euroa / kuukausi ja veden ennakkomaksu 17 euroa / kuukausi joka tasataan kerran vuodessa oman mittarin kulutuksen mukaan.
Yhtiöjärjestyksen mukaan jokainen huoneisto vastaa itsenäisesti kaikista hallitsemansa huoneiston remontti-, kunnostus- ja ylläpitotoimista.
Kodin sijainti on myös mitä parhain Ylästön viehättävällä ja arvostetulla pientaloalueella. Lähistöltä löytyvät laadukkaat koulut ja päiväkodit sekä erinomaiset ulkoilumahdollisuudet. Lisäksi mm. Ylästön K-Market on vain muutaman sadan metrin päässä ja noin reilun 5 - 10 minuutin automatkan tai bussimatkan päästä tavoitat Kauppakeskus Jumbon sekä Tammiston kattavat palvelut.
Myös työmatkaliikkuminen hoituu hienosti joko bussilla, omalla autolla tai pyöräillen Keskuspuiston kautta.
Kiinnostuitko? Ota yhteyttä niin varataan sinulle oma aikasi tähän upeaan kotiin tutustumiseen:
tarja.muikku@remax.fi / 040-7646315
Lisätiedot ja yhteydenotot
Tarja Muikku
040 764 6315, tarja.muikku@remax.fi
RE/MAX Classic | Tarja Muikku LKV Oy
y-tunnus: 3141847-7
Seuraavat esittelyt
Perustiedot
Hinta ja kustannukset
Kohteen kuvaus
Taloyhtiö
Tontti ja kaavoitus
Lisätiedot
Lähipalvelut

Tarja Muikku
Yrittäjä, Kiinteistönvälittäjä LKV, LVV, KiAT
RE/MAX Classic | Tarja Muikku LKV Oy
Kartta

Lainalaskuri
Kuukausierä € / kk
Sinua saattaisi
Kiinnostaa myös nämä
Ostotoimeksianto
Apua asunnon ostoon
Eikö hakukriteereihisi sopivaa asuntoa ole löytynyt? Jännittääkö asunnon ostotarjouksen tekeminen? Välittäjämme auttavat sinua kaikissa asunnon ostoon liittyvissä asioissa.
Lue lisää