Työpajanpiha 2 AP, Helsinki | Kalasatama
Ota yhteyttä ilmoittajaan
Peter Juslin
Domus Civitas Oy
050 310 5507
23 000 €
23 000 €
Autohallipaikka
2021
Peter Juslin
Kiinteistönvälittäjä LKV, Yrittäjä, LVV, KiAT, NHS, Kaupanvahvistaja
Lämmin hallipaikka Kalasatamassa!
Löydä oma parkkipaikkasi Helsingin sydämestä, Kalasataman alueelta, jossa moderni elämäntapa kohtaa urbaanin asumisen mukavuudet. Vuonna 2021 valmistunut autohallipaikka Asunto Oy Helsingin Newtonissa tarjoaa turvallisen ja suojaisan pysäköintiratkaisun keskeisellä sijainnilla.
Tämä autohallipaikka on täydellinen ratkaisu niille, jotka arvostavat helppoutta ja mukavuutta päivittäisessä elämässään. Tartu tilaisuuteen ja hanki oma parkkipaikkasi Kalasatamasta, alueelta, joka elää ja kehittyy jatkuvasti.
Esiitely ja myynti: Peter Juslin 0503105507, peter.juslin@remax.fi
Lisätiedot ja yhteydenotot
Peter Juslin
050 310 5507, peter.juslin@remax.fi
REMAX Casa Alto | Domus Civitas Oy
y-tunnus: 1748870-0
Seuraavat esittelyt
Kysy lisää kohteesta!
Perustiedot
Hinta ja kustannukset
Kohteen kuvaus
Taloyhtiö
Lisätieto: Pysäköintioikeus nimeämättömillä paikoilla AP90, AP92-94 ja AP116-AP121.
Kirjaus yhtiöjärjestyksessä.
Vuosi 2024
Normaaleja ylläpitokorjauksia ja huoltotoimenpiteitä
Jäljellä olevat avoimet takuukorjaukset
2025
Normaaleja ylläpitokorjauksia ja huoltotoimenpiteitä
2026
Normaaleja ylläpitokorjauksia ja huoltotoimenpiteitä
2027
Normaaleja ylläpitokorjauksia ja huoltotoimenpiteitä
2028
Normaaleja ylläpitokorjauksia ja huoltotoimenpiteitä
hätäpoistumisoviin. Harvia turvakytkin renkaan asennus yhteistilojen (7. krs. ja 16. krs.) kiukaiden
päälle. Oviin asennetut turvakytkimet poistetaan.
2024 Toteutetaan sähkölatausinfran hanke autopaikkaosakkeille AP 5-16, 33-44,
60-61, 83-89 ja 91. Päätettävä hankinta ja urakka sisältää latausjärjestelmän. Hankkeelle on haettu ARA-tukea.
2024 Jäljellä olevat takuukorjaukset vaaditaan tehtäväksi RS-vakuuden turvin.
Taloyhtiössä on aktiivinen hallitus. Tilikauden 2023 aikana on taloyhtiössä järjestetty asukastapahtumia mm. porrasjuoksukilpailu, joogatunteja ja jouluglögit. Lenkkisaunat otettiin käyttöön tilikauden aikana.
Tontti ja kaavoitus
Tukkutorin alueella on meneillään asemakaavamuutos, joka on edennyt osallistumis- ja arviointisuunnitelma vaiheeseen. Suunnitteluperiaatteiden ehdotus tulee nähtäville arviolta syksyllä 2024 ja lautakunta käsittelee asiaa koskevaa ehdotusta arviolta vuoden 2024 loppupuolella. Tarkempi alueen suunnittelu ja asemakaavoitus aloitetaan suunnitteluperiaatteiden valmistuttua. - Tavoitteena on mahdollistaa alueen tukku- ja elintarviketoiminnan jatkuminen alueella sekä alueen kulttuuri- ja tapahtumatoimintojen kehittäminen. Lisäksi alueelle tutkitaan mahdollisuutta sijoittaa asumista sekä viherverkostojen ja eri liikennemuotojen yhteyksien parantamista. Nykyinen Teurastamon alue ja olemassa olevat asuinkorttelit sekä päiväkoti säilyvät nykyisellään.
Lisätiedot
Lähipalvelut
Peter Juslin
Kiinteistönvälittäjä LKV, Yrittäjä, LVV, KiAT, NHS, Kaupanvahvistaja
REMAX Casa Alto | Domus Civitas Oy
Kartta

Lainalaskuri
Kuukausierä € / kk
Sinua saattaisi
Kiinnostaa myös nämä
Ostotoimeksianto
Apua asunnon ostoon
Eikö hakukriteereihisi sopivaa asuntoa ole löytynyt? Jännittääkö asunnon ostotarjouksen tekeminen? Välittäjämme auttavat sinua kaikissa asunnon ostoon liittyvissä asioissa.
Lue lisää


