Ulvilantie 29-4 A, Helsinki | Munkkivuori
Ota yhteyttä ilmoittajaan
Leena Ankkuriniemi
Casa Alto Oy
040 724 6843
138 000 €
105 692,12 €
Kerrostalo
1
26 m2
1958
Leena Ankkuriniemi
Kiinteistönvälittäjä LKV, KiLAT, YAT, Sisustussuunnittelija
Toimiva ja hyväpohjainen yksiö arvostetussa taloyhtiössä Munkkivuoressa
Tämä kaunis yksiö sijaitsee talon toisessa kerroksessa. Isoon asuinhuoneeseen mahtuu erinomaisesti kaikki toiminnot; oleskelu, ruokailu, nukkuminen ja työskentely! Iso, melkein koko huoneen levyinen ikkuna aukeaa itään taloyhtiön puistomaiselle pihalle, eikä heti vastapäätä ole toista taloa.
Ikkunallisessa keittokomerossa on osin uudistetut kaapit sekä ulkoseinän vieressä alkuperäinen kiintokaappi, jonne on sijoitettu jääkaappi. Kylpyhuone on uudistettu 2020 linjasaneerauksessa ja sinne on sijoitettu pieni pyykinpesukone käsienpesualtaan alle. Säilytystilaa on huoneen kaapeissa sekä eteisessä. Kokonaisuus tarjoaa toimivat puitteet niin ensiasunnoksi kuin sijoituskohteeksi.
Asunto-osakeyhtiö Ulvilantie 29 on hyvin hoidettu yhtiö, jossa on yhteensä 470 asuntoa. Yhtiön hallinnassa on 34 asuntoa, mikä takaa merkittävät tuotot taloyhtiölle ja pitää asumiskustannukset edullisina. Asukkaiden käytössä on viihtyisä saunaosasto, toimiva pyykkitupa sekä tilavat kellarikomerot tavaroiden ja irtaimiston säilytykseen. Taloyhtiön pihapiirissä on autopaikkoja, jotka palvelevat mukavasti autolla liikkuvia asukkaita. Asunto-osakeyhtiö Ulvilantie 29 on hyvin hoidettu yhtiö, jossa on tehty 2020 linjasaneeraus, jolloin kaikki kylpyhuoneet uusittiin, ikkunat on uusittu vuonna 2017.
Asunto-osakeyhtiö Ulvilantie 29:n ovat perustaneet ja rakennuttaneet Helsingin reserviupseerikerhon jäsenet. Arkkitehti Markus Tavio voitti vuonna 1957 heidän järjestämän arkkitehtikilpailun ja sai suunniteltavakseen Ulvilantie 29 talot, vuosina 1957-1960 valmistuneet asuinkerrostalot ja kaksi autotallikokonaisuutta. Tämä asunto sijaitsee talossa 4, joka on valmistunut vuonna 1958. Alue on upea puistomainen asuinalue, jossa rakennukset ovat sopivan etäällä toisistaan.
Munkkivuori on rauhallinen ja vihreä kaupunginosa, jossa luonto ja palvelut kohtaavat. Munkkivuoren ostoskeskus lähikauppoineen ja palveluineen on kävelymatkan päässä, ja bussiyhteydet keskustaan ja muualle pääkaupunkiseudulle ovat sujuvat. Tervetuloa tutustumaan!
Lisätiedot ja yhteydenotot
Leena Ankkuriniemi
040 724 6843, leena.ankkuriniemi@remax.fi
REMAX Casa Alto | Casa Alto Oy
y-tunnus: 2284434-3
Seuraavat esittelyt
Kysy lisää kohteesta!
Perustiedot
Hinta ja kustannukset
Kohteen kuvaus
Taloyhtiö
Tontti ja kaavoitus
Lisätiedot
Lähipalvelut
Leena Ankkuriniemi
Kiinteistönvälittäjä LKV, KiLAT, YAT, Sisustussuunnittelija
REMAX Casa Alto | Casa Alto Oy
Kartta

Lainalaskuri
Kuukausierä € / kk
Sinua saattaisi
Kiinnostaa myös nämä
Ostotoimeksianto
Apua asunnon ostoon
Eikö hakukriteereihisi sopivaa asuntoa ole löytynyt? Jännittääkö asunnon ostotarjouksen tekeminen? Välittäjämme auttavat sinua kaikissa asunnon ostoon liittyvissä asioissa.
Lue lisää














