Usvattarentie 41 as, Jyväskylä | Mustalampi
Ota yhteyttä ilmoittajaan
129 000 €
129 000 €
Luhtitalo
3
78 m2
2004
Etsitkö viihtyisää kotia luonnonläheisessä ympäristössä? Luonnonläheisyys on yksi alueen valteista – lenkkipolut sekä hiihtoladut alkavat melkein kotiovelta. Tämä asunto tarjoaa rauhallisen ympäristön ja hyvät yhteydet kaupungin palveluihin.
Asunto sijaitsee vuonna 2004 valmistuneessa talossa, jossa on kuusi asuntoa.
Asunnon 78 neliötä kodinhoitohuoneella tarjoavat tilavat ja toimivat puitteet perheelle tai pariskunnalle. Pohjaratkaisu on hyvä ja selkeä sekä säilytystilaa on runsaasti. Asunto on hyvin pidetty. Keittiön pinnat sekä astianpesukone ja liesi uusittu 2021. Saunan lauteet sekä kaikki pinnat makuuhuoneissa sekä olohuoneessa uusittu vuonna 2019. Myös kylpyhuoneen lattiat ja seinät sekä saunan lattia on korjattu vuonna 2016. Asuntoon on mahdollista asentaa myös ilmalämpöpumppu. Sähköauton latauspistoke on myös mahdollista asentaa.
Sijainti on ihanteellinen : koulu ja päiväkoti ovat lähellä, ja alueella on erinomaiset ulkoilumahdollisuudet lenkkipolkuineen ja hiihtolatuineen. K-Market Mäyrämäki ja Keljon kauppakeskus tarjoavat kattavat ostosmahdollisuudet lyhyen matkan päässä. Lisäksi bussipysäkki aivan vieressä takaa sujuvat yhteydet keskustaan.
Mustalampi on vetovoimainen omakotitalo- sekä luhtitaloasuinalue. Tartu tilaisuuteen ja tule tutustumaan tähän ihastuttavaan kotiin, joka yhdistää luonnonläheisyyden ja kaupungin palvelut ainutlaatuisella tavalla!
Lisätiedot ja yhteydenotot
Petra Kääriäinen
040 668 8237, petra.kaariainen@remax.fi
REMAX Ilo | Pirkanmaan asuntokauppa LKV Oy
y-tunnus: 3001087-5
Seuraavat esittelyt
Kysy lisää kohteesta!
Perustiedot
Hinta ja kustannukset
Vesitasaus 4,91€/m3
vesitasauslasku 2 krt/Vuosi, 30.6. ja 31.12.
Kohteen kuvaus
Taloyhtiö
Yhtiökokous on hyväksynyt, että osakas voi omalla kustannuksellaan asennuttaa sähköauton latauspistokkeen nykyisen autolämpötolpan pään paikalle. Osakas maksaa kaikki asentamisesta ja käytöstä aiheutuneet kustannukset. Yhtiö laskuttaa osakkaalta käytetyn sähkön sähkösopimuksensa mukaisilla hinnoilla (siirto- ja kulutus) puolivuosittain.
Yhtiön rakennuksissa on aiemmin toteutettu seuraavat merkittävimmät kunnossapito- ja muutostyöt:
-Ulkoseinät maalattu 2013
-Avainpesien vaihto Sento-avaimille 2014
-Lämpötolppien ajastimien uusinta 2014
-Ilmanvaihtokanaviston puhdistus 2014
-Yläpohja tarkastettu ja huollettu 2015
-Alapohjan tarkastus 2016
-Silikonisaumojen tarkastus ja uusiminen 2016
-Viemäreiden kiinnitys 2017
-Vesikourujen korjaus 2018
-Pihan tasoitus ja kunnostus 2018
-Lisäeristys 2019
-Salaojakuvaus 2020
-Maalauskorjauksia 2020
-Autolämpötolpan lisäys 2020
-Katon tarkastus ja korjaus 2021
-APK:n letkujen vaihto 2021
-Lämminvesivaraajan vaihto as 5 ja 6 2021
-Ikkunoiden ja ovien tarkastus /korjaus 2022
-Lämminvesivaraajan vaihto as 2 2022
-Lämminvesivaraajan vaihto as 1 2023
-Ikkuna- ja ovitiivisteiden vaihto 2023
-Ilmanvaihtokanaviston puhdistus 2024
-Palovaroittimien vaihto 2025
-Luhtikäytävän lattian huolto 2025.
-Talon maalaus 2026
-Alapohjan tarkastus 2027
-Kuntotutkimus 2028
-Kuntotutkimuksen tulosten perusteella 2029-30.
-Mikäli kokonaissähkönkulutus olisi 9 500kWh/v : 12 kk= 791Kwh/kk X 0.16€/kwh sisältäen kulutuksen ja siirtomaksun, olisi kustannukset silloin noin 125€/kk. Kustannukset voivat vaihdella sähkösopimuksen, asujien lukumäärän ja käyttötottumuksen mukaan.
Tontti ja kaavoitus
Lisätiedot
Lähipalvelut
Keljon kauppakeskus 5,5km
Sairaala Nova 3,7km
Gradia Viitaniemi 5,5km
Muut tiedot
Mustalampi on erittäin viihtyisä, vetovoimainen ja arvonsa hyvin pitävä omakotitalo- sekä luhtitaloasuinalue.
Petra Kääriäinen
Myyntineuvottelija
REMAX Ilo | Pirkanmaan asuntokauppa LKV Oy
Kartta

Lainalaskuri
Kuukausierä € / kk
Sinua saattaisi
Kiinnostaa myös nämä
Ostotoimeksianto
Apua asunnon ostoon
Eikö hakukriteereihisi sopivaa asuntoa ole löytynyt? Jännittääkö asunnon ostotarjouksen tekeminen? Välittäjämme auttavat sinua kaikissa asunnon ostoon liittyvissä asioissa.
Lue lisää




































